19 лютого виповнилося б 70 років видатному зоологу, досліднику, полярнику та викладачу Олександру Сергійовичу Вобленку. Його життєвий шлях – це історія відданості науці, природі та освіті.
Олександр Вобленко народився в смт Іванопіль Чуднівського району Житомирської області. Освіту здобував у пушно-хутряному технікумі в Московській області за спеціальністю мисливствознавство і звіроводство. Після проходження військової служби присвятив себе педагогічній та науковій діяльності. Працюючи в Бердичівській міській станції юних натуралістів, він відкривав для молоді захопливий світ природи, проводячи лекції, екскурсії та наукові подорожі. Його діяльність надихнула багатьох обрати природничі науки як справу життя.


З 1983 року Вобленко працював у Ніжинському державному педагогічному інституті імені М. В. Гоголя. Викладав курси зоології та екології, керував науковими дослідженнями студентів, організовував навчально-польові практики та експедиції. Його наукові інтереси охоплювали широкий спектр досліджень: ентомологію, іхтіологію, орнітологію та теріологію.
У 2001 році він став учасником VII Української Антарктичної експедиції як біолог-дослідник. Протягом року проводив дослідження океанічної та прибережної біоти на станції «Генріх Арктовський» Польської академії наук (Південні Шетландські острови, острів Кінг-Джордж). Його внесок у дослідження Антарктики був відзначений пам’ятною медаллю до 10-річчя української станції «Академік Вернадський».
Олександр Сергійович відігравав важливу роль у природоохоронній діяльності України. Очолював Ніжинське відділення Українського товариства охорони птахів, був активним учасником загальноєвропейських обліків птахів. Брав участь у наукових конференціях та з’їздах, популяризував ідеї збереження біорізноманіття. Його консультативна допомога була важливою під час створення нової експозиції відділу Музею природи Приостер’я Ніжинського краєзнавчого музею. Завдяки його порадам було відібрано цінні таксидермічні експонати, а фотоматеріали доповнили музейні виставки.
Олександр Вобленко був не лише науковцем, а й талановитим фотографом, таксидермістом, консультантом у природоохоронних питаннях. Його праця була відзначена нагородами, зокрема премією «Гордість району» у номінації «Навчально-методична діяльність» (2018).


28 березня 2021 року, на 66-му році життя, його не стало. Проте пам’ять про нього живе у серцях колег, студентів та всіх, хто мав честь працювати з цією видатною людиною. Його внесок у науку та охорону природи продовжує надихати нові покоління дослідників.
Джерело: Ніжинський краєзнавчий музей ім. Івана Спаського
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Приєднуйтесь до нашого Ютуб-каналу та слідкуйте за останніми новинами Ніжинщини