Як не стати жертвою інтернет-шахраїв: рекомендації від прокуратури

 

 

 

 

У сучасному світі інтернет став невід’ємною частиною нашого життя. Проте разом із його зручностями зростають і ризики, пов’язані з шахрайством. Інтернет-аферисти щодня вигадують нові способи обману громадян, і наше завдання — захистити себе та своїх близьких.

Які схеми шахрайства найпоширеніші?

 1. Фішингові сайти та листи. Зловмисники створюють підроблені сайти банків, поштових сервісів та інтернет-магазинів. Отримавши дані вашої картки або логін і пароль, вони можуть вкрасти гроші з ваших рахунків.

 2. Шахрайство в соцмережах і месенджерах. Вам можуть написати «знайомі» (насправді – зламаний акаунт), які просять позичити гроші, або ж псевдопродавці, які зникають після передоплати.

 3. Фальшиві інвестиції та фінансові піраміди. Вас можуть переконувати вкласти гроші в «гарантовано прибуткову» справу, але в результаті ви залишитеся без вкладених коштів.

 4. Обман із оплатою товарів і послуг. Ви можете натрапити на інтернет-магазин, який вимагає повну передоплату, але після отримання грошей продавець зникає.

 5. Дзвінки від «банківських співробітників». Вам можуть подзвонити та повідомити про «підозрілі операції», переконуючи передати дані картки або здійснити переказ на «безпечний рахунок».

Як захистити себе від шахраїв?

– Ніколи не передавайте свої паролі, дані банківських карток та коди з SMS. Банки та державні установи ніколи не запитують таку інформацію.

– Перевіряйте адреси сайтів та справжність відправників повідомлень. Навіть одна зайва буква в адресі сторінки може вказувати на шахрайський сайт.

– Не переходьте за підозрілими посиланнями в SMS і електронних листах. Якщо отримали повідомлення від банку або іншої організації, краще зайти на їхній офіційний сайт вручну.

–  Використовуйте складні паролі та двофакторну автентифікацію. Це значно ускладнить завдання шахраям.

– Не погоджуйтеся на сумнівні пропозиції «легкого заробітку». Легких грошей не буває – якщо пропозиція звучить занадто добре, найімовірніше, це обман.

– Будьте уважні під час покупок онлайн. Перевіряйте відгуки, не перераховуйте гроші незнайомим продавцям заздалегідь. Краще обирати оплату при отриманні.

– За підозри у шахрайстві – звертайтеся до поліції. Якщо ви стали жертвою обману, не зволікайте зі зверненням до правоохоронних органів.

Інтернет – це зручний інструмент, але користуватися ним потрібно свідомо. Бережіть себе та своїх близьких!

Прокуратура України нагадує: пильність – ваш найкращий захист!
Інформацію сайту Нежатин надав прокурор Ніжинської окружної прокуратури Чернігівської області Сергій МИРОНЕНКО

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Приєднуйтесь до нашого Ютуб-каналу та слідкуйте за останніми новинами Ніжинщини

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь