Треба просто займатися тим, що робить вас щасливими (Фото)

 

 

 

 

У магазині Вертіївського споживчого товариства, що  у Липовому Розі, завжди затишно, чисто, пахне кавою і свіжістю. Полички, зала, стіни завжди прикрашені дрібничками, зроблені вмілими руками, які милують око.  Не можна не помітити на прилавку авторських імпозантних ляльок ручної роботи, які є відмінним доповненням інтер҆єру. Тут працює продавцем творча людина, справжня майстриня Юлія Паліон, яка і створює своїми елементами декору атмосферу комфорту і затишку.

– Що надихнуло займатися ляльками та яка Ваша перша робота?

– В суспільстві прийнято вважати ляльок дитячою забавою, але насправді – це дороге, захоплююче хобі дорослих людей різних професій. Мені це подобалося давно,  я спостерігала за роботами в інтернеті. Рік назад я наважилися спробувати зробити ляльку. І так мені цього хотілося, що за 3 години перша моя робота («Дівчинка»)  була готова. Не ідеальна, звичайно, але зроблена своїми руками. І так це мені сподобалося, що з того моменту почала творити ляльки. З кожним днем удосконалюю свою майстерність.

– Як вибираєте персонажі?

– Щось випадково «впало в око» і народилася ідея. Наприклад, зараз я працюю над персонажем «Колобок і заєць». А задум  виник, коли побачила цікавий, незвичайний пеньок. Колобка хочу зробити зухвалим  хуліганом, в картузі. Заєць теж буде не боязливим.

– Які матеріали використовуєте для роботи?

– Різні підручні матеріали: тканина, деревина, мішковина, пластикові пляшки, металопрофіль, тощо. Нитки, декор, прикраси, мережево, ворсу для волосся або бороди   купую в магазині. Прасую, шию, клею, всі роботи виконуються вручну з максимальною точністю та акуратністю.

– Скільки ляльок Ви вже зробили? Які персонажі?

– Десь 15.  Ляльки – це світ фантазій, чудес та загадковості. Гноми, лось, дід, баба, бичок, баба Яга, відьмочка… Мої роботи виставлялися в дитсадку в Ніжині. Ще моє хоббі – картини, ікони (алмазна викладка), люблю малювати.

– Яка найулюбленіша робота?

– Лялька – це трохи більше, ніж вишити рушничок. Саме дійство виготовлення ляльки – це відчуття Творця. У кожну я вкладаю свою душу, своє вміння, свою майстерність, своє бачення навколишнього світу.  Всі роботи люблю, кожна має свій настрій і атмосферу, але найбільше люблю роботи створені по натхненню. Найулюбленіша лялька – Баба Яга. Довго над нею працювала.

– Як проходить процес народження ляльки?

– Створення кожної ляльки — це не простий і достатньо тривалий процес, кропітка праця, що потребує терпіння, знань та спеціальних матеріалів. Спочатку купуються всі матеріали: заготовка самої ляльки, очі, вії, волосся та інше. Потім, лялька розбирається на частини. Далі йде процес карвінгу (вирізування обличчя, тіла), робота з механізмом очей, розпис обличчя, робота з волоссям і збір ляльки. Підбирається сукня чи костюм та опрацьовується весь образ.

– Чи підтримує або допомагає Вам родина?

– У своєму захопленні маю моральну підтримку рідних. Діти виїхали за кордон, дочка працює, син – навчається. Поряд зі мною тільки чоловік. Найкраща допомога – це просто не заважати, коли щось роблю, але я дуже ціную їх підтримку і похвалу.

– Що побажаєте читачам?

– Миру і перемоги – це найголовніше. Не варто відмовляти собі в хобі, в творчості. Треба просто займатися тим, що робить вас щасливими.

Олена КРЕСАН

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Приєднуйтесь до нашого Ютуб-каналу та слідкуйте за останніми новинами Ніжинщини

                                 

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь