Лисиця-рекордсменка народила 11 малят

 

 

 

 

У Мезинському національному парку (Новгород-Сіверщина) травень називають місяцем батьківства. Бо саме цього місяця ба­гато диких тварин, що живуть тут, починають виховання нового покоління. Зараз працівники парку активно фільмують цей процес.

Мама-лисиця з дитинчатами. Джерело: Мезинський національний природний парк

— Виховання йде без інструкцій і педаго­гічних методик, — кажуть жартома. — Лише ін­стинкти, турбота і мудрість природи.
Є тут і свої відеозірки: лисиця і її 11 малят. Лисенята ще маленькі — із темно-сіро-бурою шерстю. Схожі на вовченят. Кумедні і проворні. Вискакують із нори, що на сосновій галявині, і мчать «на урок» до матері.

— У дикій природі народження такої кіль­кості лисенят —доволі велика рідкість. Як пра­вило, їх буває 4-6, — пояснюють фахівці за­кладу.

Любителі тварин переймаються: чи змо­же руда виростити своє велике потомство (як правило, лисиця годує малят молоком більш ніж місяць). Прагматики — навпаки — кажуть: чим менше цих хижаків, тим краще — бо кра­дуть домашню птицю, розносять сказ.

Щодо останнього — сьогодні, 22 травня, на території Чернігівщини починається пла­нова весняна кампанія з пероральної імуніза­ції м’ясоїдних тварин (вовків, лисиць, єнотів) проти сказу. З огляду на воєнний стан вона бу­де здійснюватися спеціально сформованими бригадами, які вручну розподілятимуть прина­ди з вакциною на узліссях та узбіччях доріг, бі­ля річок тощо.

А для того, щоб уберегти курей від зазіхань лисиць (що тут вдієш — це в них у крові), зоозахисники радять господарям подбати про на­дійні сараї.

Джерело: газета “Гарт”, Марія Ісаченко

Фото ілюстративне

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь