На Чернігівщині можна побачити «дику» герань

 

 

 

 

На Чернігівщині росте рідкісна для нашого регіону рослина – темна або болотиста герань, яку ще називають журавцем темним. Це багаторічна рослина родини геранієвих, яка значно частіше трапляється у Карпатах та на Правобережжі України.

Рослина полюбляє затінені місця у мішаних лісах, а також вологі узлісся та заплави. Її легко впізнати за незвичайними квітами темно-фіолетового, бордового або майже чорно-фіолетового кольору. Саме через таке забарвлення у народі герань отримала поетичні, хоча й дещо сумні назви — «вдова у траурі» та «жалобна красуня».

Втім, у різних регіонах рослину називали й більш лагідно: авдотник, вовчуга, гребениця, журавельник, косарики, косарці, маточник, прибій, синецвіт, тременталь та іншими назвами.

Фахівці зазначають: поява темної герані є добрим знаком для природи, адже ця рослина свідчить про здоровий стан лісових екосистем. Крім того, вона є цінним медоносом і підтримує лісових комах наприкінці весни та на початку літа, коли багато інших рослин уже відцвіли.

Також темна герань відома у народній медицині. Їй приписують в’яжучі, антибактеріальні та кровоспинні властивості.

Джерело: Чернігівщина туристична

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь