
Весна приходить не лише з теплом і першими квітами. Вона тихо відкриває ще одну свою таємницю – сезон зморшків. Після дощів, коли земля напоєна вологою, а сонце вже по-справжньому гріє, у лісах, садах і навіть на узліссях з’являються ці дивакуваті гриби.
Зморшок – один із перших їстівних грибів в Україні. Його легко впізнати за незвичною шапочкою – пористою, ніби витканою з комірок, і світлою видовженою ніжкою, порожнистою всередині. Він не ховається глибоко – іноді виростає просто під ногами, наповнюючи повітря легким грибним ароматом.

Його ще називають сморжем, а в різних регіонах – по-своєму. Але суть незмінна: це справжній символ весняного «тихого полювання».
Та разом із першими грибами приходить і небезпека.
Недосвідчені грибники іноді плутають зморшки з їхніми підступними «родичами». Серед них – гельвела кучерява, яка є токсичною, та строчок звичайний – гриб, що може становити смертельну загрозу.

На перший погляд вони схожі: зморшкуваті, весняні, лісові. Але різниця – критична. Якщо зморшок має чітку, пористу структуру шапки, то строчок виглядає хаотично зморщеним, наче складений клаптик тканини.
Саме тому досвідчені грибники повторюють просте правило: якщо є бодай найменший сумнів – гриб краще залишити в лісі.
Весна щедра на дари, але вона не пробачає необережності.
З мережі


