
29 жовтня в навчальному корпусі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбулося урочисте відкриття Стіни Пам’яті на честь студентів, випускників та викладачів, які віддали своє життя за волю та незалежність України у російсько-українській війні.

На Стіні Пам’яті увічнено імена 34 Героїв, для яких університет став частиною життєвого шляху, а Україна — справою честі та любові. Це молоді хлопці, зрілі чоловіки, науковці та педагоги — ті, хто не залишили свою країну у найважчі часи та стали на захист її кордонів і свободи.

Церемонія відкриття розпочалася з молебню та освячення меморіалу, яке провів настоятель храму Святої Покрови отець Михаїл.


Присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та запалили свічки — як символ вдячності, пам’яті та невмирущої любові до тих, хто не повернувся з фронту. Участь у церемонії взяла перша заступниця начальника Ніжинської районної військової адміністрації Інна Горобей. Вона наголосила, що відкриття Стіни Пам’яті — це не лише вшанування минулого, а й заклик до відповідальності сьогодення: Герої жили серед нас, навчалися поруч, ходили цими коридорами. Сьогодні вони — частина історії нашого університету і нашої країни. Пам’ять про них має бути живою, бо тільки так ми здатні продовжити їхню справу — зберегти свободу.


Під час церемонії звучали слова скорботи та вдячності: «Вогні свічок і квіти — це символи нашої любові та пам’яті. Ви поклали душу й тіло за нашу свободу. Ми житимемо, пам’ятаючи ваш подвиг».

Стіну Пам’яті встановлено у просторі, де щодня перебуватимуть студенти — майбутнє України. Це не випадковість. Меморіал покликаний нагадувати: свобода не дається просто так, її творять конкретні люди, чия мужність і жертва мають залишатися в серцях поколінь.


Слава Україні! Героям Слава!
Джерело: Ніжинська районна військова адміністрація


