
Через рясні опади в лісах Носівщини масово з’явилися білі гриби. Серед знахідок трапляються справжні велетні – подекуди трохи поїдені лісовими мешканцями, але все одно вони залишаються омріяними трофеями грибників. Також у лісі можна знайти лисички, підберезники та підосичники, хоча їх поки що значно менше. Працюючи на території старостату, ми випадково зустріли справжніх прихильників «тихого полювання».


Вікторія Глібовець разом із сином Русланом поверталися з лісу з повними кошиками грибів.
–Навіть не очікували, що назбираємо стільки грибів. У лісі їх зараз справді багато. Дуже люблю ходити до лісу і привчила до цього сина, тож збираємо дари природи наввипередки. Всі гриби такі гарні та запашні, – розповідає Вікторія.






Руслан із гордістю показує знайдені власноруч екземпляри та радіє своїй здобичі.
Невдовзі з лісу вийшла молода пара з двома відрами та кошиком грибів.
–Приїхали до батьків допомогти по господарству, а зранку одразу вирушили до лісу, – розповідає киянин Олег. – А там уже неможливо було зупинитися – грибів багато, тож і назбирали чимало.
За словами подружжя, в Іржавських лісах гриби завжди родять добре.
–Торік білі красені росли навіть на подвір’ї та в саду, – додає Олег.
–Гриби не лише смачні, а й корисні, адже містять багато вітамінів і мінералів. А сам процес збирання допомагає зняти стрес і втому, особливо після напруженого та тривожного життя в Києві, – говорить дружина Олега, Оксана.
Грибники зазначають, що нинішній сезон розпочався раніше звичного. Якщо погода й надалі буде сприятливою, любителів «тихого полювання» чекає ще чимало щедрих лісових знахідок.


Марина Ігнатенко


