Завдання на ЗНО зроблять наближеними до реальних життєвих ситуацій. Проте серйозних новацій вже цього року чекати не варто.
Про невеликі зміни очільниця МОН розповіла в ефірі програми «Сніданок з 1+1».
Ганна Новосад зауважила, що зовнішнє незалежне оцінювання перевіряє не лише здобуті знання впродовж навчання, а й стає одним з перших іспитів на стресостійкість та організованість у житті дитини. Зміни торкнуться формулювання деяких завдань.
«Маючи результати з PISA, дещо змінили вид текстів, але насправді це не означає, що тексти засновані на якихось інших темах, яких не було в програмі», — розповіла міністр.
Ганна Новосад запевнила, що шкільних знань буде цілком достатньо, щоб успішно скласти ЗНО. Питання викликає лише якість освіти в деяких середніх навчальних закладах, а також особиста мотивація школярів.
Чому міністерство змінює тести? У 2019 році провели дослідження PISA, яке перевіряє знання у підлітків в усьому світі. Тести, які пропонують організатори дослідження, завжди стосуються конкретних життєвих ситуацій. Такий іспит перевіряє, чи зможе підліток застосувати знання на практиці.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.