Уряд України прийняв рішення не тільки продовжити коронавірусний карантин, а й значно його посилити напередодні новорічних свят.
“Апостроф” детально розповідає про те, що зміниться в Україні після запровадження нових обмежувальних заходів.
Які нові заборони вводять в Україні
Згідно з рішенням уряду, з 19 грудня в Україні заборонено проводити корпоративи. Будь-які святкові заходи і публічні події виявляться під забороною.
Також вводиться обмеження на проведення релігійних заходів.
Повний список нових заборон:
- Проведення в навчальних закладах масових заходів (вистав, свят, концертів) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу і в присутності гостей.
- Проведення в розважальних закладах та закладах громадського харчування святкових заходів, банкетів, публічних подій.
- Прийом відвідувачів в музеях, на виставках, в галереях і т.д., якщо в залах присутні більше однієї людини на 10 кв. метрів.
- Робота громадського харчування з 23:00 до 7:00 (крім доставки і замовлень на винос). Проведення розрахункових операцій припиняється після 22:00. У ніч з 31 грудня на 1 січня роботу буде дозволено до 01:00.
- Релігійні заходи: в приміщенні за умови присутності більше однієї людини на 5 кв. метрів; на відкритому повітрі за умови недотримання дистанції 1,5 метра між присутніми.
Коли починають діяти нові заборони
Нові обмежувальні заходи починають дію з 19 грудня. Сам же карантин триватиме до 28 лютого, але терміни можуть змінитися.
Які колишні обмежувальні заходи продовжать дію
Всі раніше введені заборони залишаються в силі. Як і раніше, громадяни зобов’язані носити маски та мати при собі документ. Також залишилося і правило збереження соціальної дистанції.
Повний список заборон, які діяли раніше і залишаються в силі:
- Перебування в громадському транспорті та громадських місцях без масок, а також перебування на вулиці без документів, що засвідчують особу.
- Самовільне залишення місця ізоляції або обсервації.
- Проведення масових культурних (в т.ч. концертів), спортивних, соціальних, рекламних та інших заходів, в яких бере участь понад 20 осіб і не дотримується дистанція в 1,5 м між учасниками.
- Робота кінотеатрів і установ культури з наповненістю більше 50% місць.
- Перевезення в транспорті більшого числа пасажирів, ніж кількість сидячих місць (крім метро).
- Проведення дискотек, робота нічних клубів і закладів громадського харчування з організацією дозвілля.
- Розміщення в закладах харчування більше 4 повнолітніх осіб за столом і коли відстань між столами менш ніж 2 метри.
- Робота суб’єктів господарювання, в яких працівники не забезпечені масками, не нанесено маркування по дистанції між клієнтами в 1,5 метра, а відвідувачі не мають правильно одягнутих масок.
- Перетин кордону іноземцям без наявності поліса страхування (з окремими винятками).
- Діяльність установ по розміщенню (крім готелів, реабілітаційних центрів для людей з інвалідністю, санаторно-курортних установ).
- Відвідування навчальних закладів групами більше 20 чоловік, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої художньої освіти.
- Відвідування навчальних закладів в разі, коли на самоізоляції є близько 50% учнів і персоналу навчального закладу.
- Проведення планових заходів щодо госпіталізації (крім паліативної допомоги, допомоги при пологах, новонародженим, при пологах, лікуванні онкохворих, високоспеціалізована (третинна) медична допомога та інша невідкладна медична допомога).
- Робота спортивних залів і фітнес-центрів, якщо в них знаходиться більше однієї людини на 20 квадратних метрів.
- Відвідування місць тимчасового тримання осіб, пунктів тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, а також пунктів розміщення біженців.
- Перетин КПВВ на тимчасово окупованих територіях ОРДЛО і Криму іноземцями без наявності поліса страхування (з окремими винятками).
- Відвідування сторонніми особами установ соцзахисту, в яких знаходяться окремі категорії громадян.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram