Із початком повномаштабного вторгнення росії в Україну весь світ об`єднав зусилля в надії допомоги Україні протистояти у нерівній боротьбі проти нещадного ворога. Франція стала не тільки партнером, але й надійним другом, який простягнув руку допомоги українцям у скрутну хвилину.
Центр економічного консалтингу повідомляє, що упродовж року, МЗС Франції відзначило, що до складу її економічної допомоги входили: прямі бюджетні кредити на 400 мільйонів євро, підтримка проектів на суму 1,2 мільярда євро, заява про патронаж над відновленням Чернігівської області, мобілізація зусиль понад 700 компаній для участі у відновленні, участь у роботі міжвідомчої координаційної платформи донорів, доставку понад 2900 тон гуманітарної допомоги, відправку понад 200 генераторів, «прийом у Франції понад 119 тисяч українців та українок.
Крім того, у грудні у Парижі відбулися дві масштабні конференції на підтримку України. Перша носила назву «Солідарні з українським народом», за її підсумками було оголошено про «прийняття зобов’язань на суму понад 1 млрд євро з метою надання конкретної та невідкладної підтримки Україні та створення Паризького механізму координації допомоги».
Другий захід – «Франко-українська конференція зі стійкості та розвитку», його головна мета полягала у тому, щоб застовпити за французькими компаніями ділянки роботи з відновлення та післявоєнного розвитку України.
Як повідомляють на сайті посольства Франції в Україні, найбільшим гуманітарним вантажем з початку війни став “Корабель для України”, який доставив 1000 т французької допомоги. Він включив у себе:
- 15 пожежно-рятувальних автомобілів;
- 8 напівжорстких рятувальних моторних плавзасобів;
- 19 т техніки (рятувальна, очисна, засоби індивідуального захисту);
- 25 т невідкладних та реанімаційних препаратів;
- 1 мобільний радіологічний медичний автомобіль;
- 60 000 харчових наборів (1 пайок = 24 годинний раціон);
- 48 т готових страв;
- 13 т молока;
- 5 генераторів;
- будматеріали, брезент;
- більше 200 метрів мостів;
- 3 збірні мости;
- 3 металеві модульні мости.
Саме в межах цієї допомоги Чернігівщина отримала шість мостів та будматеріали на відновлення області. Загалом Франція обіцяла передати Україні 36 збірних мостів довжиною від 23 до 46 метрів.
Вагомою стала допомога й в енергетичному секторі, із серпня 2022 року Франція відправила Україні 22 вантажі енергетичного обладнання як гуманітарної допомоги загальною вагою 183 тонни. Серед обладнання – генератори різної потужності, автоматичні вимикачі, спецодяг, роз’єднувачі, освітлювальні прилади, хімічна продукція, газове обладнання, необхідне для проведення ремонтних робіт.
Зокрема, Ніжин у листопаді отримав 20 генераторів різної потужності, які розприділили у громаді на випадок пошкодження основних електромереж, про це повідомляли на сторінці міської ради.
Також Франція активно збезпечує й сферу охорони здоров`я. Як зазначили на сайті посольства, один із найбільших медичних гуманітарних конвоїв налічував:
- 10 тис. ноутбуків для лікарів;
- 20 тонн медикаментів;
- 27 автомобілів швидкої допомоги;
- 1 мобільний радіологічний автомобіль;
- 2 пересувні машини для забору крові;
- 11 установок виробництва кисню;
- 32 аварійних генератора для лікарень.
До цього слід додати, що з квітня 2022 року Франція опікується пораненими українськими військовими, онкохворими дітьми та дітьми з обмеженими можливостями в спеціалізованих лікарнях.
Крім того, 9 травня 2023 року в Києві посол Франції Етьєн де Понсен передав Україні другу мобільну ДНК-лабораторію (LAB’ADN), після тієї, що була вже передана Міністерству юстиції в липні 2022 року і розгорнута у Харкові. Разом з набором витратних матеріалів її було направлено до Науково-дослідного інституту судових експертиз міста Дніпро.
Ця інтегрована система не має аналогів у світі судово-генетичної експертизи і може максимально наближатися до місця злочину та проводити дуже велику кількість аналізів ДНК за короткий проміжок часу. Створюючи генетичну карту з ДНК, взятої з тіла, Lab’ADN дозволяє ідентифікувати особу загиблого і, таким чином, повернути його останки родині.
Не залишилась Франція осторонь й трагедії на Каховській ГЕС, зазначають на сайті французького посольства, минулого місяця до України прибули гунамітарні конвої:
- 500 000 таблеток для очищення води;
- 40 резервуарів для зберігання води (об’ємом від 1 000 до 8 000 літрів);
- 405 водоочищувачів;
- 200 мотопомп, у тому числі 100 плавучих мотопомп;
- 20 надувних човнів;
- 520 водонепроникних комбінезонів і 2 000 гігієнічних наборів;
- 100 водонепроникних комбінезонів;
- 10 мотопомп, у тому числі одна з дуже великою продуктивністю (600 м3/год);
- 77 рятувальних жилетів;
- 5 надувних човнів і 13 човнів з металевим корпусом;
- 6 генераторів загальною потужністю 250 кВА.
Ніжин зі свого боку також отримав допомогу від французьких друзів, крім вже згаданих генераторів посольство Франції в Україні виділило для міста суму в розмірі 3 000 Є на придбання безперебійних джерел живлення для органів місцевого самоврядування громади, пишуть на сайті міської ради.
Крім того, Французька благодійна організація ACTED уклала Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з НУВКГ згідно якого передала ніжинському водоканалу обладнання на суму 632 166,30 грн.
А також 20 грудня 2022 р. Ніжинська міська рада уклала Меморандум про взаєморозуміння з Martin Duplantier Architectes (MDA). Цей Меморандум дозволяє 2-м сторонам через міцне партнерство розробити спільне бачення міста: 1) план довгострокового розвитку, 2) стратегію архітектурної спадщини, 3) аналіз інфраструктури та план реконструкції. MDA та виконавчий комітет Ніжинської міської ради спільно працюють над проєктом «INVINCIBLE», що має на меті створення реабілітаційного центру в Ніжині.
Українці, й ніжинці зокрема, щоро вдячні Франції за вагому допомогу та внесок у відбудову України.
Фото з мережі
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram