Ця дуже рідкісна рослина, занесена до Червоної книги України. Саме через такий вигляд та приналежність до підродини орхідних її називають «вітчизняною» орхідеєю. Офіційна ж назва любка дволиста. Так, вона має тривалість життя майже 30 років, з яких вона цвіте на 8-10 рік за сприятливих умов, і може квітувати 6-12 років і навіть більше.
В Україні зустрічається у Карпатах, Передкарпатті, Розточчі, Опіллі, Поліссі, рідше — у лісостепу (переважно в північній частині), Степу та Криму. Цього року у нас її бачили у Мезинському національному природному парку. Можливо у вашій місцевості вона теж росте, то будемо раді якщо ви нам повідомите у коментарях.



А ще декілька цікавих фактів про любку дволисту:
– Окрім орхідеї цю рослину нерідко кличуть нічною фіалкою. Нічною тому, що саме вночі особливо сильно вона пахне, а фіалкою – за ніжний, чарівний аромат.
– У 1999 році Національний банк України випустив дві пам’ятні монети із зображенням любки дволистої.
– Перші відомості щодо використання любки відомі з часів Персії та Османської імперії. В ті часи в їжу вживали кореневі бульби, називаючи їх «салеп» (з них робили порошок/напій, який використовувався як лікувальний засіб, афродизіак чи десерт).
– Народна медицина рекомендує бульби любки виснаженим хворим при шлунково-кишкових захворюваннях, кашлі, хворобах зубів, а листя, як зовнішнє при наривах.
Більше про любку можна дізнатися за посиланням https://www.sknews.net/fakhivtsi-mezynskoho-parku…/….
За матеріалами Мезинський національний природний парк, wikipedia.org, sknews.net.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram