Україні продовжують діяти телеграм-канали, які попереджають про пересування представників ТЦК
Після випадку на Чернігівщини, коли чоловік сфотографував співробітників ТЦК, що проводили оповіщення громадян призовного віку, і виклав ці фото у Viber-канал, де інформують про дислокацію та переміщення нарядів поліції та військовослужбовців ТЦК та СП. Суд визнав його винним громадянина у цьому випадку за перешкоджання мобілізації.
Про вирок суду йдеться в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області визнав місцевого жителя винним у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України.
Після визнання своєї провини, суд ухвалив рішення про призначення покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі, з можливістю відбування цього терміну умовно.
Протягом одного року засуджений перебуватиме на випробувальному терміні. Він зобов’язаний періодично реєструватися в органах пробації та повідомляти про зміни місця проживання чи роботи.
Варто зазначити, що вирок може бути оскаржений.
Які фактори впливають на ступінь відповідальності
Наслідки для порушників залежатимуть від кількох чинників. Зокрема:
- зміст публікацій. Що більш радикальними та закликовими є публікації, то вища ймовірність притягнення до відповідальності;
- масштаб поширення інформації. Що більша аудиторія каналу, то серйозніші можуть бути наслідки;
- наслідки публікацій. Якщо публікації призвели до реальних негативних наслідків (наприклад, масових заворушень), відповідальність буде більш суворою.
Варто зауважити, що представники ТЦК можуть вручати повістки військовозобов’язаним в Україні під час мобілізації цілодобово як за адресою проживання чи роботи, так і у громадських місцях, на блок-постах.
Джерело: Новини PRO
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Приєднуйтесь до нашого Ютуб-каналу та слідкуйте за останніми новинами Ніжинщини