Бджола-тесляр: рідкісний запилювач Чернігівщини

 

 

 

 

Ми звикли до звичайних медоносних бджіл, але на Чернігівщині мешкають і рідкісні види, зокрема ксилокопа, або бджола-тесляр. Ця комаха є чудовим запилювачем і занесена до Червоної книги України.
Свою назву бджола отримала завдяки унікальній здатності будувати гнізда в сухих стовбурах дерев. Потужними щелепами вона прогризає тунелі завдовжки до 20 см, а залишки деревини вигрібає передніми лапками. Ці ходи слугують місцем розвитку її потомства: тут личинки проводять усе літо, харчуючись запасами пилку та меду. Восени вони перетворюються на дорослих бджіл, які зимують і навесні починають самостійне життя.


За розмірами бджола-тесляр нагадує джмеля. Вона має вражаючий вигляд: синьо-чорне тіло з металевим блиском і темно-сині або фіолетові крила.
Популяція цих бджіл поступово скорочується через знищення старих дерев та використання отрутохімікатів у сільському господарстві. У природних парках, де залишають сухостій для мешканців лісу, зустріти бджолу-тесляра можна частіше. Збереження таких територій – шанс на виживання цього дивовижного виду.


Джерело: Чернігівщина туристична запрошує

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Приєднуйтесь до нашого Ютуб-каналу та слідкуйте за останніми новинами Ніжинщини

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь