Якщо вам надходить повідомлення або дзвінок від знайомого чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» – перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не шахрай, який видає себе за вашого товариша.
Днями до поліції звернувся 57-річний мешканець Ніжина, який повідомив, що в месенджері “Телеграм” йому написав знайомий з проханням терміново позичити гроші. Потерпілий погодився і одразу перерахував йому 12 тисяч гривень. Пізніше він дізнався, що акаунт знайомого зламали шахраї. Зрозумівши, що його ошукали, чоловік звернувся до поліції.
За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 4 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Поліція наполегливо рекомендує громадянам перевіряти інформацію з проханнями про допомогу, яка може надходити з невідомих номерів, або ж в особисті повідомлення з акаунтів ваших знайомих. Найперше, що варто зробити, це перетелефонувати другу. За номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці в соцмережах. Бо якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілях соцмереж.
Але якщо немає можливості подзвонити чи ви давно не спілкувалися, і номера телефону у вас немає? Запитайте друга про щось таке, що точно знаєте тільки ви та він. Таке питання одразу викриє шахрая.
Також варто написати спільним друзям у соцмережах і спитати їх, чи не отримували вони подібних повідомлень від друга. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку на всіх підписників зламаної сторінки.
Щоб убезпечитися від шахраїв, слід встановити складні паролі для кожного облікового запису, а також обов’язково налаштувати двофакторну автентифікацію.
Фото ілюстрове
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram