Сьогодні розкажемо про гарне і змістовне.
На святкуванні 130-річчя О.П. Довженка на садибі діяло чимало різних виставок і талановиті майстри та майстрині презентували свої вироби. Кожен міг знайти щось до душі.
Багато хто зупинявся біля скляної вітрини, де було представлено унікальну колекцію авторських монет, викарбуваних у монетному дворі агротуристичного комплексу “Соколиний хутір” (Парафіївська громада), засновником якого є краєзнавець, фотохудожник, популяризатор зеленого туризму і козацьких традицій Микола Череп.
Ці монети виготовлені з кількох металів – алюміній, латунь та мідь – і розповідають вони про історію України від княжої доби до сьогодення.
Історію, яку творили люди, котрі врешті стали видатними постатями нашої землі, її націєтворцями і захисниками. Всього на виставці було представлено 20 монет. Серед них – монета-оберіг “Срібляник князя Володимира”, монети “Двозуб і Тризуб”, “Іржавська ікона Пресвятої Богородиці”, “Богдан Хмельницький”, “205 Пантелеймону Кулішу”, “Бахмач і Крути”, “Василь Тарновський. Запорожці пишуть листа”, кілька монет про Т.Шевченка тощо. Особливо щемні – монети, присвячені подіям російсько-української війни, зокрема про героїчний вчинок бахмаччанина Сергія Шевченка, який вийшов перед російським танком, зупинивши колону окупантів.
І – не можемо не похвалитися – виготовив пан Микола і монету, присвячену 130-річчю Олександра Петровича Довженка. На ній – режисер і камера – те, чим прославися митець на весь світ, разом прославивши і нашу Чернігівщину.
Всі монетки мають дарчий сертифікат з короткою історичною довідкою, печаткою і підписом власника монетного двору “Соколиний хутір” – якісний продуманий брендинг. Варто сказати, що Микола Череп займається монетною справою вже значний час – 14 років. Понад 150 видів монет з п’яти видів металів було виготовлено за ці історично багаті роки, брали вони участь у багатьох виставках, зокрема і за кордоном – в Японії, Франції, Німеччині, США. А сам “Соколиний хутір” називають своєрідним місцем сили з особливою атмосферою і енергетикою, – адже розташтований він на березі р.Смош, в кількох давніх хатах козацького роду Черепів, з яких і почалося відродження козацьких традицій, місцевої історії та культури у родинній справі Черепів. На хуторі можна винайняти будинок, посмакувати українською традиційною кухнею, відвідати історико-етнографічний музей, набратися сил і здоров’я.
Ми щиро дякуємо пану Миколі за його вклад в популяризацію України і нашого краю, а також за щедрий подарунок – колекцію монет, з яких говорить історія. Вони поповнять наші фондові скарби та стануть частиною тематичних виставок.
Сосницький літературно-меморіальний музей О.П.Довженка-офіційна сторінка
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Приєднуйтесь до нашого Ютуб-каналу та слідкуйте за останніми новинами Ніжинщини