12 листопада в Україні традиційно відзначають свято – День синички. Цей осінній день обрали недарма: саме о цій порі жовтогруді птахи злітаються ближченько до людських домівок, бо в лісах та степах корму вже обмаль.
Цікаві факти про синичок.
- Синиця – один із найпоширеніших птахів не лише в Україні, але й у Європі. Крім того, ці пернаті живуть у центральній та Середній Азії, на Близькому Сході та Північній Америці.
- Україна стала домівкою для 8 видів синиць: Синиці великої, Синиці блакитної, Синиці білої, Синиці чубатої, Гаїчки-пухляк або чорноголової, Гаїчки болотяної, Синиці чорної, Ремеза.
- В теплу пору року синичок можна зустріти й в лісі, і в полі, і біля річки. Але найохочіше вони живуть в населених пунктах, де легше прогодуватися.
- Синиці дуже полюбляють хвойні ліси. В листяні та мішані майже ніколи не заселяються.
- Вага синички – 8-10 г.
- Синичок називають санітарами лісу. Де багато синиць, там зникають шкідливі комахи. Одна пташка протягом доби з’їдає таку кількість комашок, що їх загальна вага дорівнює масі птахи.
- Взимку синичкам холодно і голодно. З 10 пташок до весни доживає лише одна.
- У годівничках синиці полюбляють знаходити насмажене соняшникове та конопляне насіння, просо, пшоно, насіння баштанових культур, сухі хлібні крихти, насіння бур’янів (лободи, кропиви, кінського щавлю. А найкращі ласощі для цих пернатих – несолене сало та кістки.
- Синиці не п’ють брудну воду.
Не забувайте турбуватися про цих гарненьких пташок взимку. Принаджуйте пернатих годівницями, щоб завоювати їхню довіру й любов.
У статті використані матеріали з сайту anelok.in.ua
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Приєднуйтесь до нашого Ютуб-каналу та слідкуйте за останніми новинами Ніжинщини