Один із найважливіших напрямів гітлерівського терору в роки війни визначався расистською теорією нацистів. Винищення «неповноцінних» народів та етнічних груп стало основною лінією політики Берліна на Сході Європи. Україна поряд з іншими європейськими державами стала жахливим полігоном нацистського конвеєру смерті.
27 січня світ вшановує жертв Голокосту – понад 6 мільйонів людей стали жертвами цієї страшної трагедії. Вперше Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі в 2006 році. На державному рівні Україна вперше відзначила Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту у 2012 році.
У читальному залі Ніжинської центральної міської бібліотеки імені М.В. Гоголя розгорнуто викладку літератури «Голокост від куль: масовий розстріл євреїв в Україні у 1941-1944 р р.».
Викладка літератури містить сучасні наукові розвідки про Голокост, періодичні видання з фонду бібліотеки, художні видання та спогади, що висвітлюють трагічні сторінки історії, які змушують стискатися людські серця.
Книга «Бабин Яр: трагедія, історія, пам’ять» автора-укладача Левітаса Іллі Михайловича знайомить читача з відомостями про сторони трагедії, які досі або мало, або зовсім не висвітлювалися. А також тут знаходиться інформація про єврейських дітей, розстріляних в Бабиному Яру. Окремі матеріали пов’язані з визначенням конкретного місця: де ж знаходився Бабин Яр. Мовою фотографій показано вшанування пам’яті загиблих в Бабиному Яру.
Більш детально з цією книгою та іншими матеріалами, пов’язаними з темою Голок осту, ви можете ознайомитись в читальному залі центральної бібліотеки.
Оксана Сухоцька,
бібліотекар читального залу
Ніжинської центральної міської бібліотеки