Що потрібно для продовольчої безпеки та стабільних поставок
Ряди порожніх полиць у європейських супермаркетах на фото наштовхують на тривожні думки, що в умовах спалаху коронавірусу може бути недостатньо їжі для стабільної продовольчої підтримки наших громадян.
Але нам пощастило — завдяки надійним мережам постачання та відданим своїй справі фермерам ми не зазнаємо дефіциту продуктів харчування в найближчому майбутньому.
Однак, криза у сфері охорони здоров’я через спалах COVID-19, зробила вразливою нашу, здавалося б, сильну продовольчу систему. Тому зараз, як ніколи, важливо, щоб ми працювали над нашими слабкими сторонами та зосереджувались на освітній підтримці та просуванні інновацій, що дозволяють фермерам продовжувати вдосконалюватися.
GFSI, розроблений The Economist Intelligence Unit за підтримки Cortevа Agriscience, вивчає стан продовольчих систем у 113 країнах світу, включаючи 26 держав Європи. Індекс формується на основі глибокого аналізу впливу на рівень продовольчої безпеки таких факторів, як доступність та якість продуктів харчування, поживна цінність раціону, наявність природніх ресурсів та стійкість.
Незважаючи на високі показники Європи, індекс 2019 року вказує на значні відмінності між Західною та Східною Європою, зокрема, йдеться про Україну та Сербію, що відстають по таким критеріям, як доступність, якість та безпека продуктів харчування.
Також у Росії, Білорусі та Україні спостерігалося стрімке зростання цін до 8%. Ми повинні гарантувати східноєвропейським фермерам і споживачам ту саму стабільність, підтримку та інфраструктуру, які зараз доступні у західних країнах.
Ось чому використання інновацій залишається ключовим. Європа повинна зобов’язатися впроваджувати необхідні заходи для того, щоб пристосуватися до теперішніх умов, та інноваційні ідеї для керування аграрним виробництвом, щоб відповідати викликам суспільного запиту, змін клімату, а також зменшити ризики.
Європа проводить велику роботу з управління ризиками навколо природних ресурсів та просування ідей з управління сільським господарством, але продовольча безпека також вимагає освітньої підтримки та інновацій. Ось чому ми пропагуємо в Європі спільні заходи та програми, що об’єднують експертів та надають можливість фермерам мінімізувати вплив кліматичних змін на сільське господарство.
Зрозуміло, що споживачі в Європі прагнуть більш сталої системи виробництва продуктів харчування: і наша компанія має можливості для підтримки двостороннього діалогу щодо сталого сільського господарства, доносячи не лише погляди споживача до фермера, але й голос фермера до споживача.
Завдяки GFSI ми маємо чіткі докази того, що ми можемо пишатися нашим регіоном, але нам також потрібно продовжувати інвестувати в інновації, щоб працювати над нашими недоліками та ризиками, які демонструють соціальні очікування, дефіцит природних ресурсів та зміна клімату.
Фото з мережі
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.