Неочікувана правда: за «осінньо-зимове» неввімкнення фар не мають права штрафувати

 

 

 

 

Традиційно, починаючи з 2013-го року, щорічно з 1 жовтня починає діяти вимога Правил дорожнього руху про ввімкнення ближнього світла поза населеними пунктами.

Діє правило до 1 травня, охоплюючи пори року, де можлива найгірша видимість. «Головна мета – це те, що автомобіль на дорозі може бути більш помітним. Відповідальність за неввімкнення тих чи інших приборів. Це стаття 125 КУ «Про адміністративні правопорушення», це попередження. Це єдине, що може загрожувати водію.

Мета – не покарання водія, а його безпека», – розповідає Віталій Копистко, речник управління патрульної поліції в м. Чернігові.

Помилково інтернет-мережею поширюється інформація про штрафування таких порушників. Маючи на увазі справді передбачений штраф за неввімкнення поворотів під час початку руху.

«Те, про що ми зараз говоримо, ходові вогні за межами населеного пункту і неввімкнені вогні під час початку руху, – це зовсім різне. Там штраф, а там тільки попередження. Штраф – 425 гривень», – зазначає Віталій Копистко, речник управління патрульної поліції в м. Чернігові.

Попри лише моральну складову покарання за неввімкнене ближнє світло, чернігівські водії демонструють зразкову свідомість, погоджуючись навіть на постійну дію вимоги.

«Я вважаю, що так повинно бути цілий рік, а не з 1 жовтня. Тому що авто краще видно».

«Я 10 років за кермом, я його ніколи не вимикаю. Тому що заходи безпеки не зайві».

«Весна, осінь. Мені здається, це необхідно».

Кожен водій насамперед повинен розуміти, що вимоги та правила створюють не для того, щоб ускладнювати життя автолюбителям, а для збереження життя та здоров’я всіх учасників дорожнього руху.

Джерело:cheline

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь