Борги по комуналці можна відпрацювати

 

 

 

 

Співвласники багатоквартирних будинків зобов’яжуть самостійно займатися списанням боргів з мешканців за комункалку.

 5 вересня 2018 р. Кабінет міністрів затвердив постанову №711, згідно з якою мешканці багатоквартирних будинків, які мають заборгованість по сплаті комунальних послуг, можуть не платити, їх відтепер  модна відпрацювати, – пише “Сегодня
Наприклад, якщо громадяни мають заборгованість перед містом, їм дозволять укласти договір безпосередньо з самим ОСББ та відпрацювати свій борг або ж зменшити його суму.

Ця система не нова, проте цього разу в неї внесли деякі корективи.

 Щодо погашення таким чином боргів тепер можуть вирішити лише на загальних зборах ОСББ, адже це виключно їх компетенція. На зборах правління дає свою згоду і складає договір з мешканцми багатоквартирного будинку.
“Щоб скасувати заборгованість, необхідно укласти договір з правлінням ОСББ про виконання робіт на суму, що не перевищує суму заборгованості. Ініціювати укладення договору можуть обидві сторони: як співвласник (подавши заяву), так і саме правління ОСББ, але тільки за згодою співвласника”, – каже в коментарі сайту “Сьогодні” Павло Мороз, керуючий партнер юридичної фірми Braxton.

Юрист також додає, що на практиці швидше будуть зустрічатися випадки, коли співвласники будуть ініціювати підписання таких договорів самостійно.

 

 Договір має бути у двох примірниках, і кожна зі сторін має його отрмати.

У договорі обов’язково мають бути такі дані:

  • вид робіт;
  •  обсяг робіт;
  • вартість робіт;- терміни виконання.
  • Умови придбання необхідних для виконання робіт матеріалів і обладнання (при необхідності).

За допомогою цього механізму можна списати борги мешканця саме перед ОСББ, тобто списати борг перед водоканалом, наприклад, побіливши паркан, не вийде.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь