Слово священика: Неділя після Різдва Христового

 

 

 

 

Цього року Неділя після Різдва Христового припадає на 13 січня. В Євангелії, яке читається на літургії є слова апостола Матфея (2 глава, 13-23 стихі), де розповідається про те, як одразу ж після Народження Спаситель світу разом з Йосифом і Матір’ю Дівою Марією тікають в Єгипет від Ірода, який хотів вбити маленького Ісуса. Юдейський правитель Ірод, вбачаючи в Немовляті земного царя, як свого конкурента, не знайшовши Його, наказує повбивати всіх немовлят у Вифлеємі і в усіх околицях, – від двох років і менше. Святе Передання нам розповідає, що було вбито чотирнадцять тисяч немовлят.

Христос весь закон, всі заповіді уніфікує до двох: любити Бога і любити ближнього. Таким чином, пришестя Сина Божого в світ ставило на меті змінити відносини людини з Богом,  самої людини з людиною. А перше, що трапляється у Вифлеємі після Народження Сина Божого це смерть ні в чому не повинних дітей від рук Ірода, бо це його наказ привів  до їх смертей. Так кожен може виявитися причиною смерті свого ближнього. Така причина ховається не у самій людині, а у її відношенні до Бога і до того, хто поряд. Якщо ми не любимо Бога, не хочемо знати Його, ігноруємо Його, а того, хто поряд ненавидимо, ми несемо зло і смерть, навколо такої людини один тільки морок. Причиною смерті чотирнадцяти тисяч немовлят була заздрість Ірода, бо не до нього прийшли волхви, не йому волхви поклонялися, не йому принесли дари: золото, ладан і смирну. А нам так хочеться, щоб нас шанували, перед нами приклонялися, і щоб нам постійно щось дарували. А коли такого нема, а є у того, хто неподалік біля нас, нам так і хочеться, щоб такого ближнього не існувало. Якщо така ситуація є у нашому житті, і це породжує заздрість, то така людина стоїть далеко від Бога, навколо такої людини панує смерть і у буквальному і у переносному значенні. Саме через ревнощі і заздрість Каїн вбиває Авеля. Так було тоді, так є і сьогодні. Тому заповідь любити Бога і любити ближнього є універсальна, яка не дозволяє грішити в іншому, бо якщо ми будемо любити, то не будемо красти, вбивати, чинити перелюб, чи щось подібне. І таке правильне, істинне відношення до Господа і до того, хто поряд знищить смерть навколо нас, знищить в нас смерть духовну, воскресить у Бозі, і, нарешті, знищить смерть тілесну і воскресить в життя вічне. Амінь.

 

Протоієрей Сергій Чутченко, магістр богослів’я, настоятель парафії свт. Іоана Тобольського Православної Церкви України  м. Ніжин.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь