“Атестати скасовуються”: в українських школах гряде справжня революція

 

 

 

 

Відтепер після закінчення школи учні отримуватимуть свідоцтва

Відповідну постанову було прийнято під час засідання уряду сьогодні, 6 березня 2019 року.

Українські школярі тепер стануть отримувати після 4-го класу – свідоцтво про отримання початкової освіти; після 9-го – свідоцтво про здобуття базової середньої освіти; а після завершення школи в 11-м (12) класі – свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти.

Варто відзначити, що щоб всі ці документи були доступні і для дітей з різними порушеннями зору. Свідоцтва почнуть виготовляти з використанням шрифту Брайля.

школа, класс

«Ще з радянських часів ми маємо атестат про повну загальну середню освіту, такого ж зразка документ діє в РФ, але у всіх цивілізованих країнах світу ця практика не поширена. Також документи повинні бути доступними. У нас щороку зростає кількість дітей з особливими освітніми потребами в школах. Отримуючи свій документ про освіту, вони мають право розуміти, що там написано. Відтепер така можливість з’явиться », – розповіла міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Раніше повідомлялося, що відповідні дані були отримані в ході опитування «Стан освіти в Україні», проведеного дослідницькою компанією Active Group в серпні-вересні 2017 року. Настрої людей експерти дізнавалися в Києві, Харкові, Львові, Одесі та Дніпрі. Виявилося, що переважна більшість наших співвітчизників хочуть більшого контролю з боку держави в освітній сфері, чималої кількості пільг, а також не проти поїхати вчитися за кордон і там залишитися на постійне місце проживання.

школа

Про користь освіти

Корисним освіту вважають 44,6% опитаних. Швидше корисним – 23,6%, точно не корисним – 9,8%.

Незважаючи на те, що за кількістю людей, які мають вищу освіту, Україна займає топові позиції в Європі, майже половина опитаних не вважають його корисним. Та й щодо якості освітнього процесу є питання. Експерти запевняють: в державі відвертий криза довіри до всіх освітнім установам.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь