На Чернігівщині несумлінні батьки відпрацьовують борги перед дітьми

 

 

 

 

Якщо батьки ухиляються від сплати коштів на утримання дитини, до них можуть застосувати в судовому порядку адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. Відпрацьовувати доведеться від 120 до 360 годин, повідомляє сайт Сусіди.City.

– Батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Але іноді після розлучення вони нехтують цим обов’язком, – констатує старший інспектор державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області Володимир Хареба. – Пакет законів під назвою «Чужих дітей не буває» діє з 6 лютого 2018 року. Саме ним і передбачено новий вид адміністративного стягнення – суспільно корисні роботи. Контроль покладено на упов­новажені органи з питань пробації.

За словами Володимира Хареби, правопорушники мають виконувати роботи, які визначають органи місцевого самоврядування. Кошти за цю працю йдуть на рахунок державної виконавчої служби, а потім – дитині.

Щоб притягнути неплатника до відповідальності, виконавча служба складає протоколи, направляє їх до суду, який розглядає справу по суті та виносить відповідну постанову. Далі постанова подається на виконання в службу пробації, після чого органи місцевої влади надають правопорушнику місце і обсяг роботи.

Суспільно корисні роботи застосовуються до неплатників аліментів, котрі мають заборгованість, яка перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь