Ніжинські привиди та фантоми на нічній екскурсії містом

 

 

 

 

Послухати дивовижні історії про древній Ніжин зібралися чимало охочих 4 травня в сквері Лисянського. Геннадій Дудченко, директор Ніжинського краєзнавчого музею ім. І. Спаського автентично виглядав в рясі, що була підпояса товстезною мотузкою й досконало передавала образ священнослужителя, поводиря пастви.
«Загадковий ченець» таємничого братства провів містян старими ніжинськими вуличками. Під час нічної екскурсії ніжинці дізналися чимало цікавого про всім відомі будівлі нашого славетного міста. Зокрема про важливу роль церковних споруд в Ніжині та їх цілющий вплив на болотисту місцевість на якій згодом постало наше місто.
Треба зазначити, що не лише вправний екскурсовод-ченець зробив виняткову атмосферу цього вечора. Геннадію Миколайовичу на всіх локаціях допомагали актори, які розігрували невеличкі сценки й інколи змушували тремтіти від жаху.
Саме такий не підробний жах охопив людей, коли в вікні будинку з привидами з’явилася із темряви постать невідомої жінки зі свічкою у руках. Раптово з’явившись, вона так само й зникла, наче в вікні нікого й не було.
Потім, підійшовши до паркану колишнього корпусу Ніжинської ЗОШ №1, глядачі з криками відскочили, адже нізвідки за парканом з’явилася постать панночки з ліхтарем у руках, яка намагалася вхопити перехожих через щілини огорожі.
Наступною локацією була Всіхсвятська церква. Монументальна біла будівля на фоні зоряного неба виглядала велично. Затамувавши подих, всі слухали розповідь про німецьких окупантів, які в часи війни знаходилися в місті й містичні історії, які траплялися з німецьким патрулем саме в стінах цієї церкви. Замовкнувши на хвилину під дією надзвичайної атмосферності дійства, вся екскурсія почула хоровий спів, який лунав з вікон неосвітленого храму.
Останнім пунктом екскурсії був славнозвісний сквер Миколи Гоголя, де перехожих зустрічали персонажі творів письменника-містика.
Цього вечора екскурсія нічним Ніжином зібрала чимало охочих, які наприкінці дійства захопливо аплодували «ченцю» та всім акторам!

Лілія Журко

фото автора

 

 

 

 

Вам може бути цікаво

Одна думка по “Ніжинські привиди та фантоми на нічній екскурсії містом

Залишити відповідь