В 209 виборчому окрузі зафіксовано масову скупку голосів

В 209 виборчому окрузі зафіксовано масову скупку голосів на користь одного із кандидатів. Тільки на 11 годину ранку в Ніжині, Ічнянському, Носівському та інших районах округу затримано 34 виборців, які продавали свій голос. В середньому вартість одного голосу оцінювалася в 500 гривень. Як розповів один із спійманих на гарячому виборців, гроші за голос пропонували від кандидата.

Правоохоронні органи вже фіксують правопорушення та відкривають кримінальні провадження стосовно тих, хто скуповує і продає свій голос.

Нагадаємо, що в Україні вже засуджено до 5 років позбавлення волі мешканку Одеської області, яка організувала підкуп виборців на користь кандидата на від певної політичної сили. Вона шукала місцевих жителів, які перебували у скрутному матеріальному становищі і пропонувала 600 гривень за голос: 200 грн до голосування, 400 — після.

За вчинення підкупу виборців жінка була засуджена до 5  років 6 місяців позбавлення волі.

УВАГА: відповідно до правових норм ст. 160 Кримінального кодексу України отримання виборцем коштів за голосування за певного кандидата в народні депутати тягне за собою кримінальну відповідальність у вигляді штрафу від 1700 до 5100 гривень, або виправних робіт на строк до 2-х років, або обмеження волі на той самий строк.

Чи варті 2 роки життя у тюрмі 500 гривень? Вирішувати вам!

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь