За загибель бджіл депутати хочуть ввести штрафи і кримінальний термін

 

 

 

 

Верховна Рада України зареєструвала законопроект «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо вжиття заходів по захисту бджільництва» (№2140).

Про це свідчать дані на сайті ВРУ.

«Законопроект розроблений з метою захисту галузі бджільництва України, забезпечення законних прав та інтересів пасічників, посилення кримінальної відповідальності за порушення законодавства в галузі бджільництва особами, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин в період медозбору», — йдеться в пояснювальній записці до документа.

Так, законопроектом передбачається доповнити Кримінальний кодекс України статтями, які посилять кримінальну відповідальність щодо осіб, які використовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин в період медозбору.

Зокрема, при застосуванні засобів захисту рослин для обробки медоносних рослин в період медозбору без попередження фізичних або юридичних осіб, які займаються бджільництвом та органів місцевого самоврядування, незважаючи на наявність можливості подати ці відомості, пропонується встановити санкцію у вигляді штрафу від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 — 8500 грн) або громадські роботи на строк від 120 до 200 годин.

За ті ж дії, якщо вони створили небезпеку потрави (загибелі) бджолиних сімей і завдали істотної шкоди фізичним та юридичним особам, які займаються бджільництвом пропонується встановити санкцію у вигляді штрафу від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн — 17000 грн) або обмеження волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 2 років або без такого.

Згідно з приміткою до цієї статті, істотною шкодою вважається матеріальна шкода (збитки), заподіяна фізичним і юридичним особам, які займаються бджільництвом, яка в 100 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, або іншою істотну шкоду, заподіяну природному середовищу в галузі бджільництва.

Також пропонується встановити час для обробки ЗЗР медоносних рослин в період медозбору виключно в нічний час — з 21:00 до 05:00.

Джерело: agroportal.ua

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь