З Ніжина одеським чиновникам прислали протитанкову гармату

 

 

 

 

Голова Одеської обласної держадміністрації Максим Куций підписав розпорядження про прийняття на баланс ОДА протитанкової 57-мм гармати ЗІС-2. Її одеським чиновникам виписали з балансу військової частини А4558 в місті Ніжин.
Відповідний документ розміщений на сайті Одеської облдержадміністрації, передає кореспондент Української Служби Інформації.
Вказується, що гармата 1946 року випуску була демілітаризована і оцінюється в 4 тисячі 233 гривні.
Прес-секретар губернатора Денис Соколов повідомив, що знаряддя прислали як музейний експонат для Ананьївського району.

“В Ананьївському районі буде створено меморіал захисникам вітчизни з військовими музейними експонатами. Районна адміністрація звернулася в ОДА з цією пропозицією, так як у РДА немає відповідних повноважень, і ми його підтримали. Співробітники департаменту цивільної оборони узгодили всі документи з військовою частиною про передачу гармати ЗІС2 і організували доставку в район. Незабаром вона займе місце в меморіальному комплексі”, – пояснив Соколов.

Відзначимо, що ЗІС-2 – знаряддя часів Другої світової війни. На момент розробки в 1940 році вона була найпотужнішим знаряддям в світі. Однак, радянська супер-гармата випускалася вкрай обмеженими тиражами через складність конструкції – а отже, невеликий надійності в руках наспіх мобілізованих артилеристів. Але ЗІС-2 встигла взяти участь у початковому етапі Німецько-радянської війни.
Після Другої світової ЗІС-2 використовувалися в Корейській війні і під час Другої арабо-ізраїльської війни в 1956 році. Один з останніх фактів використання ЗІС-2 був зафіксований в Сирії в 2017 році.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь