Сьогодні – День Ніжина! За що ми любимо це місто?

 

 

 

 

Третій рік поспіль День Ніжина відзначається 6 травня. Це свято приурочується до дня вшанування пам’яті Святого Великомученика Юрія-Переможця (Змієборця).

Таку дату обрали не випадково, бо на гербі, як і на прапорі Ніжина, зображений Святий Юрій, повернутий ліворуч, на чорному коні зі срібною гривою, який пробиває списом змія зеленої барви. Святий Георг або Юрій Змієборець – святий, мученик і воїн. Він є однією з найвідоміших постатей у християнському світі. 6 травня православна церква вшановує його пам’ять.

Раніше День міста в Ніжині відзначали 16 та 17 вересня. Ці святкування пов’язували зі звільненням міста від німецько-фашистських загарбників під час Другої світової війни. До речі, майже кожне українське місто пов’язує святкування дня міста саме зі звільненням його від німців.

Вітаємо жителів древнього і водночас вічно молодого міста Ніжина!

Пишіть в коментарях, за що любите своє рідне місто та беріть участь в опитуванні на цю тему:

За що ви любите Ніжин?

Результати голосування

Завантажується ... Завантажується ...

 

 

Вам може бути цікаво

  1. РАДІСТЬ БАЧИТИ ЖИТТЯ. ВСЕ ЩО БОГ ДАЄ В БУТТЯ. ВМІННЯ РАДІСТЬ ВІДЧУВАТИ, ДЯКУЮ ВАМ “ТАТО”. P.S. ЛЮБОВ НЕ МОЖЛИВО РОЗДІЛИТИ.

  2. Я навчалася в Ніжинському ДПІ протягом 1984 1988 років. Це – місто де живуть дуже чуйні, щирі люди. Люблю історію міста, його парки, вулиці. Була у вас у 2018 році знову. Через 30 років Ніжин став поважнішим, статечнішим, зеленішим. А колони староо корпусу тепер уже університету обіймала і плакала. Я люблю Ніжин і вас, його мешканців! На аватарці я на фоні літер” Я люблю Ніжин” Процвітання тобі, місто моєї молодості!!!

Залишити відповідь