До кінця року в Україні можуть впровадити накопичувальну пенсійну систему

 

 

 

 

 

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль стверджує, що впровадити накопичувальну пенсійну систему в країні “цілком реально” до 2021 року.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль допускає впровадження накопичувального рівня пенсійної системи до 2021 року.  “Для нас це неминучість – рухатися в пенсійну систему з накопичувальними фондами. Ми наразі готуємо законопроекти. Не хочу здатися занадто оптимістичним, але до 1 січня 2021 це цілком реально впровадити”, – сказав Шмигаль в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”, оприлюдненому в понеділок, 25 травня.

На його думку, накопичувальна система – це єдиний шлях для майбутніх пенсіонерів отримувати гідну пенсію, а для бізнесу – зберегти адекватне навантаження. Прем’єр зазначив, що наразі відпрацьовано ідею і концепцію такого реформування пенсійної системи.

“Обговорюється такий варіант: два відсотки від нинішнього ЄСВ (єдиного соціального внеску. – Ред.) виділяємо в накопичення, не збільшуючи навантаження ні для фірми, ні для людини, і ще два відсотки беремо з ПДФО (податку на доходи фізичних осіб. – Ред.). Ці чотири відсотки дозволяють у сьогоднішніх цінах при виході на пенсію отримати один мільйон гривень”, – заявив Шмигаль.
Також прем’єр зазначив, що буде три варіанти забрати гроші. Зокрема, перший варіант – досягши пенсійного віку, можна отримати всю суму й робити, що хочеш, другий варіант – розстрочка виплат на 5-10 років і третій варіант – довічне утримання. “Це виходить такий собі пенсійний депозит, де частину забезпечує держава, другу частину може докладати сама людина”, – додав Шмигаль.

Читайте також: Скільки отримують німецькі пенсіонери – і звідки беруться гроші?

Як повідомлялося, міністерство соціальної політики України розробило законопроєкт про впровадження накопичувальної професійної пенсійної системи (НППС) для окремих категорій працівників віком до 35 років, які мають право на пільгове пенсійне забезпечення, і оцінює обсяг накопичень за нею в 15,6 мільярда гривень у перші п’ять років від більше ніж 135 тисяч осіб.

Джерело: dw.com

Фото з мережі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь