Тут кожен з вас може справедливо стверджувати, що щастя у кожного своє і кожен бачить, відчуває його по-різному. Але якщо чесно, то щастя має свою неповторну ходу, яку дійсно можна побачити, інформує Ukr.Media.

Вчені з Японії виявили під мікроскопом дивовижну поведінку одного з «молекулярних моторів» живої клітини, яка, в прямому сенсі цього слова, впевнено крокує уздовж активної нитки. Схоже на щось з роду фантастики, але факт залишається фактом!

Все це відбувається у вас в голові.

Крокуючий по активній нитці мікроскопічний організм — це молекули білка міозину V, рухаються у певному напрямку і тягнучи за собою великий кулястий ендорфін який в кілька разів перевищує розміри самого білка. Крок за кроком білок цілеспрямовано прямує в бік внутрішньої частини тім’яної кори головного мозку, яка відповідає за щастя.

Черговий крок міозину V здійснюється наступним чином: спершу одна з його «ніжок» від’єднується від активної нитки, після чого друга — різко нахиляється вперед. Потім перша починає вільно обертатися на шарнірі, який з’єднує ніжки молекули. Обертання припиняється, як тільки хаотично ніжка що бовтається випадковим чином не торкнеться активної нитки. І так повторюється знову і знову до тих пір, поки молекула не досягне своєї мети. Саме так весело і невимушено крокує щастя!