Українці отримають можливість передавати пенсію у спадок: деталі

 

 

 

 

Експерт пояснив плюси накопичувальної системи.

З 1 січня Україна повинна перейти на нову пенсійну систему, однак деталі законопроєкту ще в розробці. В разі розробки програми по переходу до накопичувальної пенсії, українці отримають можливість передачі пенсії у спадок. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це інвестиційний банкір Тарас Козак розповів в ефірі каналу “Україна 24”.

За словами Козака, діюча пенсійна система не спроможна забезпечити пенсіонерів,  а в разі запровадження  накопичувальної пенсії її можна буде передаватися у спадок.

“Ризики (при впровадженні накопичувальної пенсійної системи. — ред.), але їх треба зменшити, а не ставити основу для заборони накопичувальної системи. Солідарна система, як ми бачимо, не здатна забезпечити пенсіонерів більш-менш нормальною пенсією, яка сьогодні становить від 2 до 3 тис. гривень, це сміх крізь сльози”, — сказав він.

 

Експерт пояснив плюси накопичувальної системи.

“Треба йти шляхом, яким іде весь світ — це накопичувальна пенсія, поки громадянин працює, накопичує частину доходів на індивідуальний пенсійний рахунок. Коли йде на пенсію — починає користуватися цими засобами. Якщо раптом громадянин не дожив, то, на відміну від солідарної пенсії, яка зникає, ці кошти переходять у спадщину. Крім соціального боку, це ще й фінансовий ресурс, тому що накопичувальні кошти — це так звані “довгі” гроші, які десятиліттями працювати на економіку України, це величезні гроші, мільярди гривень “, — сказав він.

Нагадаємо, з наступного року в Україні почне зростати розмір мінімального робочого стажу для отримання пенсії – щоб вийти на пенсію в 60 років в наступному році, треба буде мати вже 26 років трудового стажу.

Джерело: Народна Правда

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь