Раді пропонують зрівняти можливості батьків

 

 

 

 

Проект закону покликаний забезпечити рівні можливості матері і батька по догляду за дитиною, зокрема декретну відпустку для чоловіків.

У Верховну Раду внесли проект закону про забезпечення рівних можливостей матері і батька по догляду за дитиною. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента в п’ятницю, 19 червня.
Зокрема, законопроект розширює можливості українських чоловіків в частині поєднання професійної діяльності із сімейними обов’язками і вихованням дітей, а також пропонує ввести новий вид відпустки для чоловіків – відпустку при народженні дитини.
Крім того передбачається право чоловіків на встановлення скороченого робочого часу, якщо вони виховують дітей без матері (в тому числі в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також мають дітей віком до 14 років або дитину з інвалідністю (у чинному законодавстві це право передбачено тільки для жінок).
Чоловік також зможе отримати одноразову оплачувану відпустку тривалістю до 14 календарних днів при народженні дитини.
Нарешті, прописані також рівні права батька і матері на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. У чинному законодавстві право батька розуміється як похідне від права матері на таку відпустку, тобто тільки мати може делегувати право на відпустку батькові або іншим родичам, які фактично доглядають за дитиною, обмежує батька, матір дитини якого є самозайнятою особою або фізичною особою – підприємцем, в праві скористатися відпусткою по догляду за дитиною, оскільки така жінка не перебуває в трудових відносинах і не має права на будь-який вид відпустки.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь