Корисні поради щодо того, як врятуватися від спеки вдома, якщо немає кондиціонера

 

 

 

 

Навіть без кондиціонера можна впоратися зі спекою вдома.

Ми зібрали популярні лайфхаки, які допомагають пережити спеку у квартирі, інформує Ukr.Media.

Фольга на вікнах

Ви, напевно, помічали, що у деяких квартирах вікна заклеєні фольгою. Це один із старих і простих способів захисту приміщення від яскравих сонячних променів. Фольга відбиває сонце і допомагає знизити температуру у квартирі. Фольгу можна купити у будь-якому господарському магазині і просто закріпити на склі малярським скотчем або мильним розчином. У другому випадку вам, правда, доведеться знімати її ножем і мити вікна, тому скотч використовувати зручніше.

Такий спосіб ефективний лише у випадку, якщо вікна вашої квартири виходять на південну сторону, і у кімнаті цілий день світить сонце. Мінус у тому, що через фольгу на вікнах сонячне світло майже не потрапляє у приміщення та й виглядає це не дуже естетично.

Замість фольги зараз є більш сучасний варіант — спеціальні тонуючі або світловідбиваючі плівки, які не блокують природне освітлення, але при цьому відбивають світло. Такі плівки затемнюють вікна, але при цьому не перешкоджають огляду з вікна. Наносити їх можна самостійно і під час експлуатації вони не вимагають додаткового догляду. Також у деяких сучасних склопакетах зустрічається спеціальне покриття на основі срібла, яке бореться з надмірним сонячним випромінюванням. Якщо вікна квартири виходять на сонячну сторону, можна заздалегідь передбачити цю особливість і подумати про встановлення таких склопакетів.

Вентилятор і пляшки з льодом

Щоб спорудити цей прилад, потрібен звичайний підлоговий вентилятор і пара 1,5-літрових пластикових пляшок. Наберіть у пластикові пляшки воду і покладіть у морозилку, щоб вона замерзла. Потім зв’яжіть пляшки дротом між собою і приєднайте до задньої лопаті вентилятора. Поставте вентилятор у кут кімнати і спрямуйте його у протилежний бік від вікна. Приготуйтеся до того, що підталий конденсат такого саморобного кондиціонера почне стікати на підлогу, тому під вентилятор краще підставити миску для води.

Штори, екрани і жалюзі

Коли яскраве сонячне світло потрапляє до кімнати, воно може підвищити температуру у приміщенні до 10 градусів, тож штори потрібно закривати від яскравих сонячних променів заздалегідь. Якщо щільних штор немає, з цим завданням можуть добре впоратися жалюзі або захисні екрани, але важливо пам’ятати, що це не дасть особливого ефекту, якщо у квартирі немає чим дихати. А за відсутності кондиціонера вікна слід відчиняти лише на світанку, коли повітря на вулиці прохолодніше, ніж у квартирі. Або робити це після десятої години вечора, коли спадає спека.

Також можна зволожити штори холодною водою з пляшки з розпилювачем і влаштувати сильний протяг, якщо вікна квартири розташовані з обох сторін будинку. Щоб вода у розпилювачі довше залишалася холодною, приготуйте заздалегідь кубики льоду і додайте їх у пляшку.

Зволожувач або пульверизатор з водою

Якщо вдома є зволожувач повітря, у нього можна налити крижану воду і вмикати раз на 1,5-2 години. Але слід зауважити, що постійно ввімкнений вентилятор комфорту не додасть, і сире повітря у квартирі лише створить ефект парника.

Приготуйте кілька пляшок з розпилювачем. Можна приготувати заздалегідь освіжаючий спрей, додавши у воду листя м’яти або шкірку від огірків. Поставте пляшки у холодильник і користуйтеся за потреби. Прохолодну воду можна розпилювати у приміщенні перед працюючим вентилятором. Нехай не на тривалий час, але у кімнаті з’явиться прохолода і освіжаючий аромат.

Постільна білизна

Якщо через спеку неможливо заснути, покладіть чисту постільну білизну на кілька годин до морозильної камери у поліетиленовому пакеті. Засинати на прохолодній білизні буде набагато приємніше. І не забувайте, що під час спеки білизна та подушки мають бути з легких тканин.

Духовка, плита та праска

Ви, звичайно ж, помічали, що від плити, праски у квартирі стає спекотно. Намагайтеся у спекотні дні не готувати страви у духовій шафі і не прасувати гори накопиченої білизни. З нею нічого не станеться, а ви не будете страждати від спеки і обливатися потом.

Грілка і рушник

Прийміть теплий душ, він знизить температуру тіла і створить ілюзію того, що температура у кімнаті нижча, ніж є насправді. Якщо вам дуже спекотно, покладіть на задню поверхню шиї прохолодний вологий рушник і потримайте зап’ястя під струменем холодної води протягом декількох хвилин. Від таких охолоджувальних компресів вам стане легше.

Заморозьте воду у грілці або вологий махровий рушник, обгорнувши його поліетиленовим пакетом, і візьміть із собою у ліжко.

Вологе прибирання

У спеку частіше робіть вологе прибирання, користуючись крижаною водою. Вам стане легше дихати, адже у повітрі буде менше пилу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь