Як морозиво може вплинути на організм людини

 

 

 

 

Різне морозиво по-різному вливає на організм людини.

 

Коли стовпчик термометра піднімається, бажання купити стаканчик пломбіру зростає прямо пропорційно, інформує Ukr.Media.

Правда, закінчується десерт майже миттєво — а от почуття провини залишається надовго. Чи варто так побиватися?

Спочатку базові знання. Морозиво виготовляють з води або молока, тому варто враховувати, який його тип обрати відповідно до нашого апетиту, уподобань і здорового глузду. Перший тип — сорбети, у їх складі 85-90 % води. Другий тип — вершкові десерти, більш кремові за текстурою, їх готують з вершків, молока, йогурту або інших лактоінгредієнтів. Що стосується користі — обидва види будуть приблизно рівноцінними. Щоправда, у різному об’ємі: вершкове — більш калорійне (200-250 ккал на сто грамів) у порівнянні з сорбетом (близько 100 ккал на сто грамів). Крім того, у будь-якому десерті містяться додаткові інгредієнти, які роблять його більш смачним і апетитним, але при цьому впливають на склад та енергетичну цінність. Це какао, горіхи, концентрати фруктів, підсолоджувачі, сиропи… І саме ці добавки (а не сама основа морозива) роблять його більш або менш калорійним.

Чи допомагає морозиво схуднути?

Ті, хто дотримуються певного плану харчування або пильно стежать за раціоном, повинні розуміти, що випадковий ріжок фісташкового морозива раз на тиждень, звичайно, не порушить ваш дієтичний баланс. Але якщо думка про калорії все ж таки не дає спокою, робіть ставку на сорбети (не обов’язково без цукру, якщо лише ви не є діабетиком). Другий “дієтичний” варіант — морозиво з молока, а не з вершків, або з вершків із знежиреним молоком без добавок. Звичайний білий стаканчик! Слідкуйте за тим, щоб у його складі не було шкідливих жирів, подібних до пальмової олії. Багато людей плутають поняття “без цукру” та “без жиру” — щоб тримати себе у формі, потрібно виключити перше, але не обов’язково друге.

До розмови про цукор: сучасні виробники дедалі частіше замінюють рафінад на нешкідливу стевію, яка у 130 разів солодша за звичайний цукор, але при цьому не є шкідливою для організму. Однак у середовищі експертів існує думка (дуже просто перевірити це на собі), що, попри свої якості, стевія не задовольняє нашу цукрову залежність. І після того, як ви з’їли таке морозиво, вам напевно захочеться ще, і ще, і ще…

Від якого морозива з’являється здуття живота?

Здуття живота може бути викликане багатьма факторами, але ми частіше схильні асоціювати його з харчовими продуктами. І, на жаль, морозиво належить до таких провокаторів. Більшість з нас з віком починають відчувати непереносність лактози (за деякими оцінками — близько 75 % людей на планеті), причому зовсім необов’язково для цього вкриватися плямами і задихатися. Проведіть експеримент і поспостерігайте — що відбувається з тілом, коли ви їсте морозиво? Здуття може служити симптомом харчової алергії. А це означає, що і морозиво з молока буде вам протипоказане. Тільки фруктовий лід або на кокосовій основі.

Яке морозиво заряджає енергією?

Сорбети зазвичай містять більше цукру, ніж вершкові продукти. Це пов’язано з роботою рецепторів. Щоб посилити смак (іншими словами, щоб ви розсмакували морозиво), “воді” потрібно більше глюкози, ніж “молоку”. Але усе є не настільки критичним: відомо, що цукор у певній кількості нашому організму необхідний, оскільки допомагає отримати миттєву енергію. Тому, щоб швидко підбадьоритися, можна дозволити собі фруктовий лід або щербет. З іншого боку, вершкове морозиво є джерелом кальцію і жиророзчинних вітамінів, а, скажімо, горіхова добавка подарує організму клітковину, природний енергетик.

Як морозиво позначається на нашому настрої?

Кальцій і фосфор здатні впливати не лише на здоров’я кісток, але й на настрій жінки. Це пов’язано з гормональними збоями під час менструальних циклів. Простіше кажучи, це відмінний спосіб впоратися з емоційними сплесками під час ПМС. Ще один бонус — стимуляція гормону тромботоніну, що знижує рівень стресу в організмі. А ще у молоці міститься L-триптофан, природний транквілізатор. Він допомагає розслабити нервову систему і запобігти безсонню. Улюблений серіал разом з морозивом? Не така вже й погана ідея!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь