Суд визнав, що введення карантину в Україні порушує Конституцію

 

 

 

 

Конституційний суд на закритому пленарному засіданні визнав неконституційними деякі положення уряду про введення карантину в Україні.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу КСУ.

Раніше Верховний суд звернувся до Конституційного суду з проханням перевірити, чи не були порушені: право на свободу пересування, право на мирні зібрання та право на доступ до медичної допомоги, а також пункти, що стосуються внесення змін до закону про держбюджет.

Неконституційними суд визнав тільки ці положення:

  • частин 1,3 ст. 29 закону Про Державний бюджет України на 2020 рік від 14 листопада 2019 року № 294-ІХ зі змінами. Ця стаття стосується нарахування заробітної плати посадовим особам і співробітникам бюджетних організацій в розмірі не більше 10 мінімальних зарплат.
  • абзацу 9 пункту 2 розділу II Прикінцеві положення закону “Про внесення змін до Державного бюджету України на 2020 рік” від 13 квітня 2020 року.

Ці положення втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Що стосується можливих порушень права на свободу пересування та інших, КСУ закрив конституційне провадження у зв’язку з втратою чинності цих положень. При цьому, Конституційний Суд України наголосив, що обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина є можливим у випадках, визначених Конституцією України. Таке обмеження може встановлюватися виключно законом – актом, ухваленим Верховною Радою України як єдиним органом законодавчої влади в Україні; встановлення такого обмеження підзаконним актом суперечить Конституції України.

Джерело: інформатор

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь