Які зміни чекають українців у листопаді

 

 

 

 

З 1 листопада на українців чекає ряд змін і нововведень, серед яких – подорожчання долара, посилення карантину і зростання витрат на комуналку.

У листопаді українцям підвищать ціну на газ

Так, ціна на природний газ у листопаді за тарифом «Місячний» зросте до 6,33 грн/куб. м. з ПДВ (без вартості розподілу).

НАК «Нафтогаз України» оголосив про встановлення ціни газу для населення у листопаді 2020 року на рівні 6,33 грн/куб. м з ПДВ та без урахування вартості розподілу (доставки).

Про це повідомляє пресслужба компанії. Зміни цін на газ, за їхніми словами, у листопаді обумовлені передусім сезонним фактором і збільшенням оптової ціни на блакитне паливо. Так, ціна на природний газ у листопаді за тарифом «Місячний» зросте до 6,33 грн/куб. м. з ПДВ (без вартості розподілу).

Для тих клієнтів, які в листопаді підключать тариф «річний», ціна газу на наступні 12 місяців становитиме 6,45 грн/куб. м з ПДВ (без вартості розподілу). До того ж споживачі, які підключили тариф «річний» у попередні періоди, продовжать платити за газ ту вартість, яку зафіксували при переході на літній тариф. До 31 жовтня включно ще можна підключити цей тариф за ціною 5,24 грн/ куб. м з ПДВ.

Курс долара у листопаді

У листопаді вартість валюти буде коливатися в межах 28,5-28,8 грн/$. Так, валюта може додати в ціні близько 20-30 копійок. Однією з основних причин є нова хвиля пандемії коронавірусу.

Крім того, погіршити ситуацію може затримка голосування бюджету на 2021 рік. Нагадаємо, МВФ поліпшив прогноз для України за валютним курсом і темпами зниження ВВП. На 2025 рік аналітики МВФ очікують курс гривні до долара США на позначці в 28,10 (попередній прогноз – 28,70). Падіння ВВП України очікується на 7,2% (попередній прогноз – 8,2%).

Згідно з розрахунками МВФ, середньорічний курс гривні до долара складе: 2020 рік – 27,20 грн / долар (попередній прогноз – 30,0 грн/$) 2021 рік – 28,12 грн / долар (попередній прогноз – 28,9 грн/$) Курс долара до кінця року в Україні сильно не зміниться, проте можливі певні коливання.

Черговий пік карантину

МОЗ очікує на кінець листопада пік коронавірусу в Україні. Традиційно саме в цей період часу спостерігається зростання для всіх інфекційних захворювань.  У більшості бізнесу, який працює у сфері обслуговування, ситуація буде непроста, але повного закриття, ймовірно, не буде. Поки влада обмежується м’якими заходами: зобов’язують закриватися після 22 годин, встановлюють вимоги щодо максимальної кількості людей у закладах, вводять обмеження на масові зібрання, зокрема й концерти.

Злетять суми в платіжках за комуналку

Близько 70% у витратах на комуналку – вартість опалення. Старт опалювального сезону вже відбувся, а у листопаді українці отримають перші платіжки за тепло. Поки тільки за половину місяця, однак уже у листопаді платити за комунальні послуги доведеться значно більше. До того ж будуть зростати й тарифи на опалення. І все буде залежати від ціни газу, яка становить до 80% в складовій вартості тепла.
Джерело: zt.20minut.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь