Двостороння угода про співпрацю була підписана між Україною та Сполученими Штатами Америки (США). При підписанні взяли участь представники національної гвардії України та Каліфорнії. Американська делегація приїхала до України, де і було підбито результати міжнародних переговорів. Про це проінформувала прес-служба НГУ. Детальну інформацію можна знайти на сторінках сайту https://novynarnia.com/category/viysko/.
У повідомленні вказано, що Україну на цьому засіданні представляв командувач Нацгвардії Микола Балан. Американський бік представив Девід Болдвін, командувач нацгвардії штату Каліфорнія. Збори проводились у Міністерстві внутрішніх справ.
Основні напрями співпраці
Було відзначено напрями, які були розглянуті щодо співпраці. Серед них:
- розвиток інфраструктури Міжнародного міжвідомчого центру підготовка військових Національної гвардії України;
- проведення навчань серед тих, хто входить до НГУ та збройних сил США;
- підготовка військового складу НГУ представниками ЗС США;
- принципи використання авіації в підрозділах швидкого реагування під час надзвичайної ситуації;
- розробка спеціальних документів Національної гвардії України;
- розвиток системи мовної підготовки у Національній гвардії України;
- розвиток стратегічних комунікацій Нацгвардії України.
Національна гвардія України здобула матеріальну підтримку. Сума склала близько 78 млн. доларів США. Кошти були надані американським представництвом та є міжнародною технічною допомогою. Також були надані різні засоби зв’язку, обладнання для лікарень, пристрої для спостереження та розвідки. Цю інформацію було опубліковано на сайті відомства.
Україна співпрацює із США з 1993 року. У 2014 році вони створили партнерську програму SPP. У рамках цієї програми було проведено 14 навчальних заходів (загалом їх було три десятки). Інші зустрічі мали більш неформальний характер. Основною причиною зміцнення дружніх відносин стали агресивні дії в Україні, які сталися у 2014 році. У цей час на території країни була застосована військова зброя та проведені заходи, які спричинили численні травми мирного населення, при цьому багато людей загинуло.
У прес-службі також було зазначено, що представники силових структур двох країн надають підтримку у роботі комітету БТЧК. Під час зустрічей розглядаються питання щодо підтримки України від США.