Щастя і нещастя людини здебільшого є справою її рук

 

 

 

 

Ця стаття допоможе вам зрозуміти, чому ми несвідомо відмовляємося від щастя. Замість того, щоб погодитися на щастя, ми критикуємо, звинувачуємо інших і перебуваємо в розпачі. Відбувається це через неусвідомлене життя.

Усвідомлене життя – це життя в розумінні та реальному прийнятті себе як людини, яка здатна досягти всього, чого вона хоче. І все залежить від нашого вибору. Вибір бути щасливим в цю хвилину! Вибір працювати на тій роботі, яка приносить щастя. Вибір, щоб її любили і любити.

Як відбувається відмова від усього, що може вас зробити щасливим

Несвідома відмова від усього, що може вас зробити щасливим, відбувається з тієї простої причини, що ви в загальному живете несвідомо. Але, як не парадоксально це звучить, більшість людей не хочуть прийняти й усвідомити той важливий момент для корекції тих чи інших проблем.

Їм здається, що вони все усвідомлюють, і кожен вчинок відбувається під пильним оком контролюючого «Я». Насправді це не так.

Наприклад, людина постійно змінює роботу з інтервалом в 6 місяців. На раціональному рівні вона висуває різні виправдання: «Я пішла з цієї роботи, тому що…». Насправді, після аналізу вона бачить, що до цього її штовхнув невирішений конфлікт з батьком, який вона постійно переносила на керівника, і в цілому страх перед соціумом.

Схожі приклади з моєї практики підтверджують, що на несвідому відмову від успіху, здоров’я і щастя нас мотивують програми, що виходять з генів, раннього дитинства. Тому коли ви скаржитеся, що нещасні, то можете далі сказати після прочитання цього матеріалу: «Я хочу усвідомити те, що заважає мені стати щасливим».

Що допомагає зруйнувати перешкоду для щастя?

Перше, на що потрібно звернути увагу – як працює закон дзеркала. Я вже писав про те, що все, що відбувається з нами і навколо нас, – це відображення того, що відбувається в глибині нашої сутності.

Тому не потрібно шукати відповідь на запитання «Як забрати перешкоду для щастя?». А ніяк. Воно всередині вас. Піфагор з цього приводу писав: «Не ганяйся за щастям, воно завжди знаходиться в тобі самому».

Другий крок у роботі з перешкодою до щастя – це налагодження гарного робочого альянсу зі своїм несвідомим. Без цього ви нічого не отримаєте в плані самокорекції, також як батько нічого доброго не отримує в процесі виховання, якщо у нього з дитиною поганий психоемоційний контакт.

Далі, коли ви повертаєтеся до себе, до глибин свого я, ви автоматично стаєте здатним бути усвідомленим тут і зараз. Внутрішній робочий альянс зі своїм «Я», як і в разі терапевтичного альянсу, дає можливість вам виконати різні процедури психоаналізу, подолати власний опір болісним  внутрішнім проявам і розширенню усвідомлення себе та життєвого простору в цілому.

Така робота допомагає бути чесним в процесі самоаналізу, усвідомлювати внутрішнє поле «Я», наприклад, вести зразковий діалог з самим собою: «Я не можу одружитися, тому що чиню опір цьому, а не тому, що немає гідних партнерів» або «У мене конфлікт з дітьми, тому що я тривожний і втручаюся в їх життя…».

Напевно, ви погодитеся, що на перший погляд це дуже прості фрази. А на практиці лише деякі можуть їх вимовити, а тим більше працювати в психоаналітичному просторі.

Психоаналіз показує, що вихід з проблеми завжди потрібно шукати в ситуації, яка привела вас до неї. Простіше кажучи, де вихід, там і вхід. Найчастіше входом і виходом в простір проблеми є психотравма у первинних стосунках з батьками. Тому не потрібно шукати виходу з проблеми в алкоголі, медикаментах і т.д.

Він – в усвідомленні того, як дитяча психотравма ще керує вашою долею. Наприклад, молода жінка каже: «Я зайшла в глухий кут… Жоден чоловік, якого я зустрічала на своєму життєвому шляху, мені не підходить». Як ви думаєте, де і як криється вихід цієї жінки з глухого кута долі?

Можливо, ви вже доходите до розуміння, що вона повинна вже в цей момент усвідомити, як відсутність батька чи заперечення його з її боку і з боку мами підтримує в її несвідомому формат негативного образу чоловіка і в цілому спотворює її сприйняття стосунків з ним.

Крім усвідомлення своїх внутрішніх конфліктів, необхідно прийняти думку, що в житті людини завжди на всіх рівнях є підйоми і падіння. Поспостерігайте зараз за тим, як рухається ваша грудна клітка. Бачите: при вдиху вона піднімається, а при видиху опускається. І ми не засмучуємося, коли вона опускається.

Це розуміє людина, яка не засмучується, якщо виникає падіння (стресова ситуація). Вона знає, що це – урок, який вона повинна засвоїти і жити далі. Невротик на це не здатний. Він пропускає черговий урок, підказку і створює собі ще одну перешкоду на щастя. Він нічим не відрізняється від школяра-двієчника. Тільки двієчник боїться школи, а невротик – життя в цілому.

Хоч психіка, тіло, події і підказують, як зняти перепони на шляху до щастя, невротик не готовий подивитися на себе збоку, побачити і визнати те, що відбувається. Найчастіше він дорікає іншого в тому, що сам не може дати.

Розвиток усвідомлення перешкоди до щастя

Коли ви читаєте схожі тексти і виконуєте психотехніки, то автоматично розвиваєте усвідомленість. Фокусуючи свій свідомий промінь на те, що ви зараз відчуваєте, що відчуває ваше тіло, що відбувається у вашому житті, ви здатні розуміти себе і керувати психічною енергією і тілом, отримати відповідь на запит із загального інформаційного поля.

Отже, далі я хочу запропонувати вправу для розвитку усвідомленості:

Робота зі своїм запитом

Сідайте зручніше, заплющте очі та виконайте вправу на розслаблення. Після цього розплющте очі й на заздалегідь приготовленому аркуші паперу напишіть 3 бажання, які для вас сьогодні дуже важливі.

Виберіть середнє бажання (2-ге з вашого списку). Запитайте себе, споглядаючи бажання: «Що я зробив сьогодні (дії, думки і т. д.), щоб це бажання не здійснилося?»

Далі запитайте себе: «Чим я тут і зараз мотивую (виправдовую) свою бездіяльність в плані здійснення бажання?» Чи усвідомлюєте ви зараз щось, що раніше не усвідомлювали про свою відмову від щастя?

Далі заплющте очі, дихайте спокійно через ніс. Уявіть собі, що ваше бажання здійснилося. Візуалізуйте картинку того, що відбувається… Зробіть глибокий вдих і видих, і розплющте очі.

Усвідомлене вами після виконання цієї техніки запишіть в свій щоденник здоров’я.

На закінчення я хотів би дати кілька корисних питань, які допоможуть вам вчасно зняти перешкоди для щастя.

  • Чи знаю я, чого хочу в цей момент?
  • Я критикую, засуджую, скаржуся, оцінюю чи вправляюся в плані усвідомлення і дії, щоб отримати те, що я забажав?
  • Як я чиню опір змінам у своєму житті?
  • Чи уявляю я собі завжди, як виглядає кінцевий результат мого запиту?
  • Як часто я треную свою волю і здатність діяти?

Отже, в цьому матеріалі я хотів вас підвести до думки, що коли ми усвідомлюємо, ми беремо своє життя під контроль. Це підтверджують практика життя і мислителі всіх часів. Зокрема, Д. Локк про це писав такі слова: «Щастя і нещастя людини здебільшого є справою її рук».

За матеріалами zatyshok.net.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь