Як доглядати за руками взимку: дієві рецепти

 

 

 

 

Ніжна шкіра рук стає дуже вразливою у прохолодну, сиру або морозну погоду. Вона може червоніти або лущитися, на шкірі можуть з’являтися тріщини, а це призводить до втрати краси та передчасного старіння. Тому догляд має бути ретельнішим і особливим.

Правила краси

Два головні правила за доглядом рук – зволоження та живлення, і робити це треба регулярно. На ніч краще наносити зволожувальні креми, вдень використовувати живильні, які треба наносити протягом усього дня: за півгодини до виходу на вулицю та після кожного миття рук, якщо перебуваєте у приміщенні.

Мити руки краще водою кімнатної температури, бо гаряча додатково висушує шкіру, а через холодну може виникати лущення.

На вулиці треба використовувати рукавички, щоб уберегти руки від холоду, інакше весь домашній догляд буде даремним. Якщо руки на холоді відразу червоніють, і це почервоніння не проходить довгий час, це може означати поганий кровообіг. Можна спробувати такий рецепт: у дві миски налити окремо холодну та гарячу воду (замість води, до речі, можна використовувати трав’яні відвари, з кропиви замість гарячої води,а відвар дубової кори – замість холодної). Потрібно опускати по черзі руки в кожну миску на п’ять секунд, але не менше 15 разів.

Маски для рук

Маски для рук можна купувати, а можна – приготувати власноруч. Тим паче, що деякі з них не потребують якогось спеціального приготування. Використання масок – дієвий спосіб покращити стан шкіри, але існують певні правила:

1. Маска буде ефективнішою, якщо руки попередньо розпарити в гарячій воді.

2. Робити маски треба не менш ніж 2 рази на тиждень.

3. Після нанесення маски на руки краще одягнути бавовняні рукавички, а зверху – зігріваючі рукавиці.

4. Після застосування маски наносити зволожуючий або живильний крем.

5. Якщо є можливість, краще робити маски на ніч. Після процедур рукам треба дати відпочити та поберегти їх від побутової хімії.

фото nails-mag.ru

Читайте також Вершкове масло: щоб не помилитися з вибором

Найпростіша домашня маска – картопляна. Якщо вариться картопля на вечерю, не виливати картопляний відвар. Точніше, виливати, але в окрему миску. У цей відвар на 3–5 хвилин опустити руки, потім дати їм висохнути, не змиваючи. Зверху нанести будь-який живильний крем. Так само можна використовувати і рисовий відвар.

Ще рецепт картопляної маски – картопляно-лимонна. Відварити 2 картоплини, додати 2 ст. л. соку лимона, змішати, нанести на шкіру рук ще теплою. Обгорнути руки поліетиленом, тримати 15–20 хвилин. Змити теплою водою, потім змастити кремом.

Щоб пом’якшити огрубілу на холоді шкіру рук, можна зробити маску із сирої картоплі: натерти на тертці одну сиру картоплю, змішати її з однією чайною ложкою квіткового меду і половиною чайної ложки свіжого лимонного соку. Нанести суміш на руки та потримати десять хвилин, після чого акуратно змити та змастити кремом.

Яєчна маска для омолодження та усунення сухості рук. Треба змішати 1 жовток з 1 ст. л. меду та 1 ст. л. борошна, нанести на руки, одягнути бавовняні рукавички та залишити на декілька годин, краще на ніч. Уранці змити теплою водою.

Вівсяна маска для гладкої шкіри. Перемолоти 3–5 ст. л. вівсяних пластівців на борошно, додати 1 ст. л. оливкової олії, 2 ст. л. молока та 2 ч. л. меду. Нанести суміш на руки на 30 хвилин, потім змити теплою водою та змастити кремом.

Хлібна маска. 1–2 шматочки білого хліба розім’яти в теплому молоці, нанести суміш на руки та одягнути бавовняні рукавички. Тримати таку маску треба 10–15 хвилин. Потім змити теплою водою.

Для зрілої шкіри рук кращим варіантом буде гліцериново-медова маска. Вона відмінно зволожує, після неї шкіра стає м’якою, а кількість зморшок на ній помітно зменшується. Треба взяти 1 ч. л. пшеничного (а краще вівсяного) борошна, 1 ч. л. рідкого меду, 2 ч. л. води, 1 ч. л. гліцерину (продається в аптеці). Всі інгредієнти ретельно перемішати і нанести на шкіру рук на півгодини. Потім змити теплою водою.

Морквяна маска. Така маска допоможе, якщо шкіра рук загрубіла. Невелику моркву натерти, додати 1 ст. л. сметани та 1 ч. л. олії (можна оливкової). Нанести маску на 15–20 хвилин, потім змити.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь