Захворіли на COVID-19, а вдома – члени родини, які працюють? Як правильно родичам хворого піти на самоізоляцію та чи буде держава оплачувати їм лікарняний, розповів у коментарі Суспільному сімейний лікар Ілля Латоха.
З його слів, при перших симптомах захворювання потрібно звертатися до сімейного лікаря. Зробити ПЛР-тест.
При підтвердженні COVID-19 хворий повинен:
- представити перелік людей, з якими контактував більше 15 хвилин без дотримання дистанції;
- а також тих, з ким перебував у закритих приміщеннях (наприклад, на роботі).
Сімейний лікар повинен:
– екстреним повідомленням надати перелік контактних осіб з хворим до Чернігівського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України;
– список надається за спеціальною лікарською формою, вказуються паспортні дані, надсилають електронною поштою;
проводиться експертиза в епідеміологічному відділі лабораторного центру;
– за результатами експертизи лабораторний центр робить висновок про самоізоляцію й надсилає його сімейним лікарям контактних осіб;
– лабораторний центр направляє до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області перелік контактних осіб, і вже поліція перевіряє дотримання ними самоізоляції.
Держава повинна оплачувати 50% від заробітної плати всім контактним особам, які перебувають на самоізоляції, говорить Ілля Латоха.
Також лікар додав, що самоізоляція контактних осіб триває 14 днів від дати підтвердження ПЛР-тесту хворого або від дати контакту з ним. Самоізоляція закінчується на 15-й день без проведення ПЛР-тесту.
Нагадаємо, поява нових штамів коронавірусу викликала і зміну симптомів. До звичних (втрата запаху і смаку) додалися: перепади високої та низької температур, головний біль, нудота, блювання, загальна слабкість.
UA: Чернігів
Фото з мережі
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram