Сьогодні – Вознесіння Господнє: історія і традиції свята

 

 

 

 

Повна назва свята — Вознесіння Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Вознесіння Христове — важливий день для всіх віруючих. Згідно з Євангелієм, Ісус Христос після свого воскресіння з мертвих понад місяць перебував на землі серед своїх учнів і пастви. А після закінчення цього терміну Спаситель зібрав апостолів у передмісті Єрусалима Віфанії на горі Елеон, благословив їх і у плоті вознісся на небо. Тоді ж до присутніх з’явилися два ангели та проголосили, що Христос через час так само знову прийде на землю видимим чином, щоб судити живих і мертвих. А поки Господь і після свого Вознесіння не залишить своїх учнів — хоч він і перестане бути їм в образі людини, незримо він як і раніше буде перебувати поруч з ними.

Вознесіння Христове 2021

Вознесіння Господнє Картинка

Коли відзначають Вознесіння Господнє у 2021 році:

Вознесіння — свято з “плаваючою” датою, яка безпосередньо залежить від Пасхи, випадає на 40-й день після Світлого неділі та завжди припадає на четвер.

У 2021 році православний Великдень відзначають 2 травня, відповідно, Вознесіння Господнє дата – 10 червня 2021 року.

    Свято в церкві

    У православ’ї Вознесіння Христове входить в число 12 двунадесятих свят (вони присвячені головним подіям євангельської історії). Приурочені до нього служби починаються ще напередодні. Закінчується великодній період, і в середу вранці останній раз в році звучать великодні піснеспіви. А ввечері служать урочисте Всенічне бдіння. На наступний день під час літургії читається Євангеліє від Марка, де описані події сходження Христа на небо.

Через те, що свято припадає на четвер, поста в цей день немає — можна їсти будь-яку їжу, а також займатися звичними справами. Однак віруючі намагаються відвідати церковні служби та приділити час молитви.
В католицтві на Вознесіння прийняті кілька особливих церковних обрядів, наприклад, благословення бобів і винограду під час меси або гасіння пасхальної свічки. У деяких храмах статую Христа у свято піднімають до самої стелі церкви, що символізує сам процес Вознесіння для віруючих.

   Вознесіння Христове: народні звичаї та прикмети

У народі вважалося, що в цей день весна остаточно переходить в літо, стає по-справжньому спекотно, відцвітають сади. З огляду на, що у 2020-му свято випадає на 28 травня, то для цього року така прикмета цілком справедлива.
Як і багато інших православних свят, Вознесіння Господнє увібрало в себе побутові народні традиції і навіть давні язичницькі звичаї. Так, на свято водили хороводи на честь майбутнього хорошого врожаю, в деяких місцях влаштовували веселі гуляння.
У будинках на Вознесіння пекли пироги з начинкою з зеленої цибулі, а також особливі хлібні страви – “драбинки”, на яких обов’язково робили сім “перекладин”, що символізують ступені (за кількістю небес апокаліпсису). Ці коржі освячували в церкві та з частуванням відправлялися в гості до рідні.
Вважалося особливим гріхом в період з Великодня до Вознесіння Христового в чомусь відмовляти мандрівникам, віруючі намагалися більше допомагати нужденним, подавати милостиню тим, хто просить.

    Вознесіння. Вітання зі святом:

З Вознесінням Господнім вітаю,

Благодаті, щастя і добра,

Небеса нехай благословляють,

Не торкнулася щоб біда.

З Вознесінням Господнім

Вітаю всіх сьогодні.

Зверніть погляд свій до Бога –

Нехай вкаже вам дорогу.

 

 

Джерело: palomnik.com.ua

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь