Дерево впало на машину, покалічило матір і сина

 

 

 

 

У військовому селищі Десна, що на Козелеччині, місцеві щиро співчувають 74-річному Пилипу Якимчуку. У чоловіка біда за бідою. Разом з дружиною захворіли на коронавірус. Переносили його тяжко. Пилипу Андрійовичу вдалося одужати, дружина померла. Місяців зо два тому втратив сина Віктора, йому був 41 рік. Сусіди, знайомі, рідня підтримують пенсіонера.

Приїхала і донька, 47-річна Алла Терлецька, з сином 26-річним Олександром Анікієнком. Вони обоє військовослужбовці.

1 червня близько одинадцятої години дня на «Ланос», у якому їхали мати й син, впала величезна сосна. За обнародуваним повідомленням, у Олександра закрита черепно-мозкова травма, забій головного мозку, перелом хребців шийного і грудного відділів. У Алли Пилипівни відкрита черепно-мозкова травма, забій головного мозку важкого ступеня, множинні переломи ребер та перелом обох ключиць. Наразі обоє лікуються у військовому госпіталі в Києві.

Горе сталося метрів за п’ятсот від будівлі селищної ради. Там ростуть височенні сосни, яким більше п’ятидесяти років. Місцеві протоптали до житлового масиву стежку, автомобілі накатали грунтові дороги. Однією з таких доріг і їхав «Ланос». В цей час там спилювала дерева бригада з Івано-Франківської області. Працювала за договором з Остерською КЕЧ (квартирно-експлуатаційною частиною). Нині про біду нагадують лише два великі пні обіч дороги, навпроти контейнерів для сміття.

— КЕЧ замовила роботу ФОП. Дорога була перегороджена транспортом. Плюс стояли спостерігачі Чоловік поїхав з тієї сторони, де транспорт. Спостерігач подав знаки, що проїзду немає. Та він не звернув уваги. Поїхав у тому напрямку, де дерево. Він же бачив: ведуться роботи, спиляні дерева лежать. Проїхав десь метрів 150-200. Я не знаю, що ним керувало в той момент. Пильщик стояв спиною і не бачив авто. Коли водій зрозумів, рвонув, було вже пізно, — описує ситуацію 38-річний Денис Кузнецов, підполковник, головний інженер Остерської КЕЧ.

— Денисе Олександровичу, дерево стовбуром впало на дах авто?

— Верхівкою. Більшим гіллям. Ще б пів корпусу машини, і він би проскочив.

 Їм відразу кинулися на допомогу. Водій вийшов, він був при тямі. Жінка була на передньому пасажирському сидінні непритомна.

Кримінальне провадження за фактом відкрите. Поліція розбирається. Все буде, як суд вирішить. В умовах договору було прописано, що замовник не несе відповідальності за безпеку виконання робіт підрядною організацією.

— Є Деснянська селищна рада і КЕЧ, як розподіляється, хто має спилювати дерева?

— У селищної ради є обов’язок займатися випилюванням дерев і благоустроєм. Особливість у тому, що земля належить Міністерству оборони, а її балансоутримувачем є Остерська КЕЧ. Якщо є аварійне дерево, воно підлягає видаленню. Ситуація «упаси Господи», йшла людина, на неї впало дерево. Перше питання. Чия земля? Чому не прибрав дерева?

— Поліція кваліфікує випадок за статтею 272 Кримінального кодексу (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою), — повідомила 29-річна Наталія Слабеняк, речниця Головного управління Нацполіції в області.

* * *

— Жінка тяжка. Чоловік у кращому стані. Ходитиме, — повідомив Андрій Данчин, начальник клініки нейрохірургії Національного військово-медичного центру Головного військового клінічного госпіталю.

Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №24 (1831), 17 червня 2021 року

Головне фото ілюстроване

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь