У 1967 р. за сценарієм жителя села Лосинівки, що на Ніжинщині, Володимира Яринича, знято фільм про рідне село Лосинівку – «Параска Біда та добрі люди».
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2022/05/283258860_1058225731434398_2258442010505041771_n.jpg)
Зміст стрічки зводиться до наступного: у житті вдови фронтовика Параски Біди непересічна подія: вона будує собі нову хату. За давнім українським звичаєм лосинівчани зібралися на толоку, щоб, як говориться, усім миром допомогти односельчанці добудовувати дім.
У свій час картина була відомою, належав до т. з. – якісної кінодокументалістики. Відзначалася проникненням в особливості праці і побуту тогочасного українського села, дослідженням людини і її характеру.
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2022/05/283567951_1058225888101049_6962035486065979052_n-1024x783.jpg)
У цьому ж році відзначена Дипломом Всесоюзного кінофестивалю документальних фільмів у Києві, а в 1968 році – Головним призом за кращий короткометражний документальний фільм.
Хто бажає проникнутися атмосферою сільського побуту 60-х рр.20 ст.: https://www.youtube.com/watch?v=kH-AhOiIFXE…
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram