Сьогодні, 1 червня, до Ніжина завітала делегація з міста Івано-Франківськ: наше місто відвідали очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків і експерт та громадсько-політичний діяч Олександр Солонтай. Міський голова Ніжина Олександр Кодола та Руслан Марцінків підписали Меморандум про співпрацю між нашими містами.
Повідомляє Нежатин.
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/4-1024x492.jpg)
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/1.jpg)
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/2.jpg)
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/3.jpg)
Це вже вдруге за час війни, коли наші західноукраїнські гості відвідують Ніжин. Перший візит був у досить складний для ношого міста та області час. Березень… Місяць, коли ми страждали від обстрілів та авіаударів, коли були в облозі, коли мали неабиякі проблеми з постачанням та щодня когось втрачали.
Саме тоді очолена Русланом Марцинківом група волонтерів приїхали зі своєю місією в Ніжин та Чернігів, під яким попали під обстріл. Ніжин тоді допоміг групі. Пораненим надали допомогу саме в нашій лікарні.
“З Русланом ми знайомі давно. Ще з тих часів, коли були опозицією, боролися проти режиму Януковича. Тоді він був депутатом Верховної ради, а я обласним. Чернігівщина рідна для нього. Він народився і навчався в Бобровиці, зараз це наш великий Ніжинський район! Сподіваюсь, що співпраця яку ми вже розпочали, а сьогодні підтверджуємо офіційним документом буде тісною та плідною. Хочу зазначити, що сьогодні ми вже отримали досить вагому допомогу від Івано-Франківська на відбудову. Наша громада вже отримала субвенцію у розмірі 500 тисяч гривень. Додам іще наші міста, як виявилось пов’язує спільне місто побратим – Свідниця, що в Польщі. І це також знаково. Ми Північ України, але і Захід нам рідний! Як європейський так і український. Зараз війна! І допомога та співпраця, яку ми отримуємо сьогодні важлива для нас. Та усі ми віримо у неминучість нашої Перемоги! Війна закінчиться, а от співпраця продовжиться і ми вже не як заклик а як данність примемо, що Все Буде Україна!” – зазначив міський голова Ніжина Олександр Кодола.
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/7.jpg)
Руслан Марцінків у свою чергу теж звернувся до присутніх : ” Сьогодні перший день літа, День захисту дітей. І думаю підписання меморандуму в такий момент досить знакове. Адже діти це наше майбутнє. Вони наше все! Саме заради них ми сьогодні відстоюємо нашу державу. Як вже було сказано війна закінчиться і ми зможемо організовувати дітям свята та зустрічі. Поїздки в наші міста! Ще додам, що сьогодні ми не тільки працюємо. Цей день для нас ще і час, коли ми дякуємо Богу за врятовані нам життя… Капличка Божої Матері, яку ми освятимо сьогодні, стане символом нашої подяки і місцем пам’яті загиблим там“.
“Сьогодні важкі часи, але ми всі працюємо. Кожен як може наближаємо перемогу. Підставляємо один одному плече. Допомагаємо тим хто цього потребує. Ми воюємо і будуємо одночасно. Такі вже ми – українці! І ми не змінимось! Ми незламні! І з нами Бог за що ми Йому дякуємо щодня!” – додав Олександр Солонтай.
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/15.jpg)
Меморандум про співпрацю між нашими містами підписано.
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/10.jpg)
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/11.jpg)
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/13.jpg)
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/14.jpg)
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/18.jpg)
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2022/06/19.jpg)