На Чернігівщині Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів зафіксували 13 злочинів, заподіяних російською армією проти української природи та екології.
Оцінювалися дані від початку повномасштабної агресії, тобто, з 24 лютого. Усього ж з початку широкомасштабного російського вторгнення Оперативний штаб при Державній екологічній інспекції України нарахував 257 злочинів проти довкілля.
Про які самі зловмисні дії росіян на Чернігівщині йдеться – у Мінприроди не уточнюють.
Але, вочевидь, мова йде про мінне забруднення і Чернігівщина тут – у рейтингу найнебезпечніших українських регіонів. Станом на 8 червня тут вже розмінували майже 27 тис вибухонебепечних предметів.
В лісах у Чернігівській, Сумській, Луганській, Донецькій та Херсонській областях залишається багато нерозірваних боєприпасів, каже Тарас Ямелинець з Всесвітнього фонду природи WWF. Це небезпека для людей і диких тварин на багато років.
Руйнування українського довкілля – це проблема не лише України, а й усього світу, адже всі екосистеми пов’язані. Про це заявив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час виступу на конференції «Все змінюється? Що відбувається з екологічною політикою ЄС під час кризи?» у рамках Зеленого тижня ЄС-2022 у Брюсселі.
За словами очільника Міндовкілля, сьогодні важливо, аби світові держави об’єдналися та допомогли Україні у боротьбі за компенсацію з боку агресора за руйнування довкілля.
«росія мусить дорого заплатити за скоєне. Усі мають зрозуміти, наскільки дорого обходиться війна не лише державі, на яку напали, але й агресору. Ігнорувати це зараз – означає допустити схожі сценарії в майбутньому», – підкреслив Руслан Стрілець, інформує портал Мінприроди.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram