Міський голова Олександр Кодола провів зустріч із жителями міста, в яких до влади виникли нагальні питання. А відповіді них пересічним громадянам давали представники відповідних служб.
Повідомляє Нежатин.
Багатьох хвилює, зокрема, чому вечорами світяться вікна в сусіда, а в них – ні. На їхню думку треба складати справедливі графіки відключення світла. Професійне пояснення на це дало керівництво Ніжинського РЕМу.
Через масштабні обстріли України виник дефіцит потужностей в енергосистемі нашої держави. Були пошкоджені магістральні мережи та об’єкти генерації нашої держави. Тому й виникла необхідність планових відключень, щоб зберегти об’єднану енергосистеми. Головний диспетчерський центр (м.Київ) віднайшов шлях розв’язання даного питання – обмежити споживання електрики. Ввели графіки відключення (погодинні, спеціальні), які погоджуються військовими адміністраціями, враховуючи розміщення об’єктів критичної інфраструктури. Коли і кого відключати – вирішують у столиці. Ніжинські енергетики притримуються даних графіків. На даний період він 6 на 3. Шість годин світла немає, три – є. Коли ж дефіцит менший, переходять до іншого графіку – 4 на 4.
Відключення диспетчери проводять дистанційно. І звичайно із врахуванням місця розташування важливих об’єктів. Коли ж певні житлові будинки знаходяться на одній лінії із ними, світло у їхніх жителів не пропадає. Ідеальної справедливості в даному випадку досягти важко. Хоча Чернігівщина, в порівнянні, до інших регіонів не відчуває занадто гострий дефіцит електрики.
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/ABB_7042.jpg)
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/ABB_7044.jpg)
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/ABB_7051.jpg)
Олександр Кодола додав, що в умовах енергетичного терору росії, країна вже живе півроку. За цей час ми зрозуміли причину відключення. Тут винен не обленерго чи міська рада, а наш ворог. І коли йде війна, дуже важко знайти баланс справедливості. Тут треба з розумінням ставиться до даної проблеми. Останнім часом була посилена інфраструктура Ніжина. Коли відключається світло, продовжує працювати опалення, подається вода. Чим похвалитися може не кожне місто. Навіть Київ.
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/ABB_7035.jpg)
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/ABB_7036.jpg)
Під час спілкування із владою йшла мова і про нарахування на опалення будинків. Як працюють лічильники, коли світло вимикається, доводила до відома присутнім працівниця «ТеплоМереж» міста. Дані прилади під час відключення світла обліку не проводять. То ж як же йде нарахування? На законодавчій базі – стверджувала відповідальна особа. І доводила на цифрах.
Інших жителів міста турбувала система нарахування пенсій, відшкодування за знищене ворогом майно, тощо. Всі ці моменти бралися «на олівець». І по можливості вирішуватимуться – обіцяла місцева влада.
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/ABB_7056.jpg)
![](http://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2023/02/ABB_7066.jpg)
Олександр Василенко
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram.