росія застосувала проти України нові плануючі авіабомби — Defense Express

 

 

 

 

російські війська вперше застосували у війні проти України нові плануючі авіабомби УПАБ-1500В, обладнані інерціальною та супутниковою системами навігації.

Про це повідомляє Defense Express із посиланням на власні джерела.

“Повітряно-космічні рф вперше використали проти України нове й доволі небезпечне озброєння — керовані плануючи бомби УПАБ-1500В (індекс К029Б) вагою 1500 кг. Перше застосування цього виду боєприпасів було зафіксовано декілька тижнів тому проти одного з об’єктів у Чернігівській області”, — йдеться у повідомленні.

За даними джерел Defense Express, тип боєприпасу вдалося визначити завдяки залишкам маркування на одному з уламків, яке відповідає саме УПАБ-1500В.

Зазначається, що цей боєприпас вперше був продемонстрований в експортній версії з індексом К029БЭ у 2019 році розробником “ГНПП “Регион”, що входить до корпорації “Тактическое ракетное вооружение” на виставці МАКС. Тоді ж повідомлялось, що ця бомба вже пройшла випробування, поставлена на озброєння російських військ та отримала перші експортні замовлення.

Висока загроза застосування УПАБ-1500В полягає у тому, що вона відноситься до плануючих, оснащена інерціальною та супутниковою системою навігації та має бойову частину вагою 1010 кг призначену для ураження високозахищених об’єктів. Декларується, що бомба може скидатися за 40 км від цілі, для чого носій має піднятися на висоту у 14 км”, — пише Defense Express.

При цьому компанія-розробник демонструвала й менший за калібром боєприпас УПАБ-500В (індекс К08Б), який є зменшеною копією УПАБ-1500В та має вагу 505 кг, з яких 390 кг припадає на бойову частину при збереженні інших особливостей.

Водночас використання плануючих бомб з боку РФ залишається одиничними явищами, зауважується в публікації, оскільки забезпечення високої дальності польоту потребує від російських пілотів досягнення значної висоти, що спрощує виявлення цілей та можливостей ураження носія.

Суспільне

 

 

Вам може бути цікаво

Залишити відповідь