Надія і Микола з Вертіївки були знайомими ще з дитинства, адже їх батьки працювали разом, і сім`ї товаришували. Та різниця у віці 7 років розділяла, і вони не були друзями. Микола – кучерявий красень, веселий, позитивний, активний, вже відслужив армію і, повернувшись в рідне село, користувався неабияким “попитом” у місцевих дівчат. Коли батьки збирались разом, то Микола вже по-іншому дивився на дівчину Надю, адже вона вже виросла і стала красунею.
Надя була скромною, тихою, після смерті батька її виховували дідусь з бабусею. Після закінчення школи вступила в залізничне училище, але змушена була покинути навчання, бо на той час дідусь вже помер і старенька, хвора бабуся не могла залишатися сама. Дівчина влаштувалась на роботу в споживче товариство – продавцем у магазин.
З Миколою почали товаришувати і невдовзі одружились. І ось вже 44 роки вони живуть разом.
В шлюбі народили та виховали сімох дітей: трьох синів – Андрія, Максима, Дмитра і чотирьох доньок – Марину, Тетяну, Оксану і найменшу Катерину.
![](https://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/1-14.jpg)
Дівчата всі здобули вищу освіту,а хлопці професійно-технічну. Невтомні в роботі, вони передали у спадок велике багатство сім`ї – кохання та повагу до один одного , працьовитість і злагоду, страсну молитву до Бога , стійкість у перенесенні страждань та негараздів. Було всього і радісного і болючого та разом все стійко переносили. Особливо доля випробувала у 90-ті роки, коли розвалились колгоспи, Микола втратив роботу, а Надя була у декретній відпустці.
Сім`я фактично виживала на пенсію старенькою бабусі. Але і це випробування пережили. В маленькій хаті містилось десять чоловік, і хоч було таки трохи тіснувато, але всі були щасливі, допомагали один одному вчити уроки, старші опікувались меншими. Головкомандувачем в сім`ї була бабуся Уляна, поки Надія і Микола працювали.
Вони завжди тримали велике господарство в дворі було дві корови, свині, кінь, гуси, качки, кури. Обробляли багато землі, працювали дружно, злагоджено. У 2011 році «За материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей, забезпечення умов для всебічного їх розвитку» Надії присвоїли почесне звання “Мати-героїня”.
![](https://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/2-12.jpg)
![](https://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/3-10.jpg)
Зараз в їх хаті зазвичай тихо, адже всі повилітали з батьківського гнізда, всі живуть окремо та мають свої сім`ї. Чекають дідусь з бабусею коли привезуть внучат, адже їх у них вже вісім, хтось живе недалеко бігає частенько, а хто далеко приїжджають рідко. Коли ж яке свято – отоді шум, гам – злітаються з відусіль, повний двір людей. Зустрічають батьки і проводжають, лаштують гостинці «містянам». І знову залишаються вдвох, тримають ще худобу, пораються по господарству, інколи сперечаються, але все життя вдвох.
![](https://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/4-4.jpg)
![](https://nezhatin.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/5-4.jpg)
Ось така вона «Одна любов на все життя». Радіють батьки дітям, тішаться онуками. Це їх безцінне надбання. Нагорода за любов і мудрість. Все робили разом – збирали радості і успіхи, вчились грати і вигравати, віддавали одне одному море надії і тепла і стали еталоном вірності і щастя та надійним причалом для усіх дітей та онуків, які подорожують дорогами життя.
Марина Ігнатенко
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram