Це дерево – одне таке на всю Борзнянщину. Його назва – гінкго білоба (ginkgo biloba).
Росте на території Борзнянського аграрного фахового коледжу. Йому вже близько 50 років.
У чому незвичність?
Це дерево є найдавнішим видом дерев, що ростуть нині на Землі. Його ще називають “живою викопною рослиною”. Вчені стверджують, що гінкго білоба є ровесником динозаврів, перші рослини виду гінкгових з’явилися на початку пермського періоду палеозойської ери. Після всіх катастроф і кардинальної зміни клімату гінкго все ж вдалося вижити і рости в наші дні в тому самому вигляді. Хоча деякий час вважалося, що рослини гінкго вимерли, втім, як бачимо, зовсім ні.
Дуже красиве листя, його форма схожа на сплетені серця. Влітку сизувато-зелене, а осінню стає ніжно-золотистим, і змінює весь вигляд дерева.
Плоди борзнянського дерева на не вдалося побачити, бо ж зараз рання весна, але говорять, що плід – кістянка, зовні оточений товстою соковитою м’ясистою оболонкою з пекучо-терпким смаком і неприємним запахом, який пояснюється присутністю великої кількості масляної кислоти. Насіння крупне (довжиною близько 2,5 см), за формою схоже до сливи.
Борзнянці кажуть, що місцеві жителі використовують листя з дерева в лікувальних цілях.
Зазвичай для медичних цілей застосовуються листя, насіння та екстракти гінкго білоби. Екстракти рослини мають протизапальні та антиоксидантні властивості, а також мають здатність покращувати кровообіг. В комплексі всі ці властивості сприяють покращенню функціонування більшості важливих систем організму.
Гінкго білоба має унікальний хімічний склад, до якого входять більш ніж 100 активних компонентів.
У статті використано матеріали сайту та джерело
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram